BtcTurk şifremi unuttum sıfırlama e-posta gelmiyor

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

BtcTurk şifre sıfırlama bağlantısı mail adresime gelmiyor şikayetinde bulunanlar için olası sebepler ve yapılacaklardan söz ettiğimiz içerik bilgi amaçlıdır.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

BtcTurk şifremi unuttum, çoğunlukla giriş denemelerinde engellenen hesaplarda ortaya çıkan sorunlardan dolayı yardım amaçlı karşımıza çıkıyor. Her kullanıcının ek önlemler almadan hesap üzerinde para trafiğinde bulunmamasını öneriyoruz. İki faktörlü denilen güvenliğin açılması kesinlikle gerekiyor. Ek seçeneklerinde değerlendirilmesini öneririz. Örnek uygulamaya pin kodu koyulması.

Pin kod, hesaplarda ek önlem amaçlı ve kolay erişim için kullanılan bir güvenlik seçeneğidir. Parasal işlemlerde kullanılmayan, sadece uygulamayı açmak istediğinizde erişim izni verilmesi. Biz bunu telefonlardaki desen kilidine benzetiyoruz. 

Google, Microsoft ve Lastpass Authenticator gibi alternatif giriş korumasından yararlanmanızı öneriyoruz. Pin olayı bunlara ek olarak kullanılabiliyor.

Bilgisayar kullanılarak şifre sıfırlamasının yapılması daha sağlıklı olacak. Bunun için:

  1. İlgili site btcturk.com adresine giriyorsunuz ve “Üye girişi” butonuna tıklıyorsunuz.
  2. Yeni ekranda “Şifremi Unuttum” yazısına tıklayıp devam ediyoruz.
  3. Sizden kayıtlı e-posta hesabınızı yazmanız isteniliyor.
  4. İnsan olduğunuzu doğrulayan kutucuğa dokunup çıkan görselleri doğrulayınız.
  5. İşlemin tamamlandığını ve kısa sürede ilgili mail adresine sıfırlama bağlantısı gideceğini belirten mesajı alacaksınız.

BtcTurk şifre sıfırlama kodu gelmiyor mu?

Sıfırlama bağlantısı gelmiyor veya mail gelmiyorsa olası nedenlerin içerisinde sık işlem yapmanız yatıyor olabilir. Çok sık gönderim yapıldığında belli bir zaman dilimine kadar artık gönderim yapılmayacaktır. Belki aşağıya eklediklerimiz denenebilir. 

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Başka cihazla ve o gün kullanmadığınız bir ağla girmeye çalışınız. Uygulamada sıkıntı çıkıyorsa bilgisayar kullanınız. Belki vpn kullanmanız işe yarar ama daha önce kullanırken böyle bir şey çıktıysa o zaman bundan kaynaklı gelmeyebilir. Şüpheli kullanım olarak görülerek önlem amaçlı mail gönderilmeyebilir. Hesap çalınmış gibi algılama durumları olabilir. Zaten kullanıcı işlem yaparken gelmediğinde aklından acaba hesabım çalındı mı diye geçiyordur.

Engellenen BtcTurk hesabın engelini kaldırmak içinde telefonla arayarak, eğer ulaşamazsanız destek talebi göndererek veya e-posta ([email protected]) yoluyla destek isteyebilirsiniz. Türkiye’ de hizmet verilen bir platform olduğundan daha rahat işlem yapabilirsiniz. Sizden kart ve kimlik görüntüsü istenilebilir. Bir ihtimal yazılı talebinizde alınabilir.

BtcTurk şifremi unuttum sıfırlama e-posta gelmiyor

BtcTurk sıfırlama e-posta gelmiyor


Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2021, 01:55

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak