BtcTurk Şifremi Unuttum Sıfırlama E-posta Gelmiyor

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

BtcTurk şifremi unuttum: BtcTurk şifre sıfırlama bağlantısı mail adresime gelmiyor şikayetleri zaman zaman kullanıcıların şüpheli duruma düşmesinden dolayı yaşanmakta. Bunun olası sebepleri ve yapılacaklardan bu yazıda bahsedeceğiz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

BtcTurk Şifremi Unuttum Sorunu

BtcTurk şifremi unuttum, çoğunlukla giriş denemelerinde engellenen hesaplarda ortaya çıkan sorunlardan dolayı yardım amaçlı karşımıza çıkıyor. Her kullanıcının ek önlemler almadan hesap üzerinde para trafiğinde bulunmamasını öneriyoruz. İki faktörlü denilen güvenliğin açılması kesinlikle gerekiyor. Ek seçeneklerinde değerlendirilmesini öneririz. Örnek uygulamaya pin kodu koyulması.

Pin kod, hesaplarda ek önlem amaçlı ve kolay erişim için kullanılan bir güvenlik seçeneğidir. Parasal işlemlerde kullanılmayan, sadece uygulamayı açmak istediğinizde erişim izni verilmesi. Biz bunu telefonlardaki desen kilidine benzetiyoruz. 

Google, Microsoft ve Lastpass Authenticator gibi alternatif giriş korumasından yararlanmanızı öneriyoruz. Pin olayı bunlara ek olarak kullanılabiliyor.

Bilgisayar kullanılarak şifre sıfırlamasının yapılması daha sağlıklı olacak. Bunun için:

  1. İlgili site btcturk.com adresine giriyorsunuz ve “Üye girişi” butonuna tıklıyorsunuz.
  2. Yeni ekranda “Şifremi Unuttum” yazısına tıklayıp devam ediyoruz.
  3. Sizden kayıtlı e-posta hesabınızı yazmanız isteniliyor.
  4. İnsan olduğunuzu doğrulayan kutucuğa dokunup çıkan görselleri doğrulayınız.
  5. İşlemin tamamlandığını ve kısa sürede ilgili mail adresine sıfırlama bağlantısı gideceğini belirten mesajı alacaksınız.

BtcTurk Şifre Sıfırlama Kodu Gelmiyor mu?

Sıfırlama bağlantısı gelmiyor veya mail gelmiyorsa olası nedenlerin içerisinde sık işlem yapmanız yatıyor olabilir. Çok sık gönderim yapıldığında belli bir zaman dilimine kadar artık gönderim yapılmayacaktır. Belki aşağıya eklediklerimiz denenebilir. 

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Başka cihazla ve o gün kullanmadığınız bir ağla girmeye çalışınız. Uygulamada sıkıntı çıkıyorsa bilgisayar kullanınız. Belki vpn kullanmanız işe yarar ama daha önce kullanırken böyle bir şey çıktıysa o zaman bundan kaynaklı gelmeyebilir. Şüpheli kullanım olarak görülerek önlem amaçlı mail gönderilmeyebilir. Hesap çalınmış gibi algılama durumları olabilir. Zaten kullanıcı işlem yaparken gelmediğinde aklından acaba hesabım çalındı mı diye geçiyordur.

Engellenen BtcTurk hesabın engelini kaldırmak içinde telefonla arayarak, eğer ulaşamazsanız destek talebi göndererek veya e-posta ([email protected]) yoluyla destek isteyebilirsiniz. Türkiye’ de hizmet verilen bir platform olduğundan daha rahat işlem yapabilirsiniz. Sizden kart ve kimlik görüntüsü istenilebilir. Bir ihtimal yazılı talebinizde alınabilir.

BtcTurk şifremi unuttum sıfırlama e-posta gelmiyor
BtcTurk şifremi unuttum
BtcTurk sıfırlama e-posta gelmiyor
BtcTurk şifremi unuttum sorunu

BtcTurk Şifre Sıfırlama E-postası Gelmiyor

BTCTurk hesabınıza erişim sağlamak için şifre sıfırlama işlemi yapmanız gerektiğinde bazen şifre sıfırlama e-postası alamama sorunuyla karşılaşabilirsiniz.

  1. Spam veya Önemsiz Klasörü Kontrolü: Öncelikle, şifre sıfırlama e-postasının spam veya önemsiz klasörüne düşmüş olma ihtimalini göz önünde bulundurun. Bazı e-posta sağlayıcıları, güvenilmeyen veya tanımadığınız göndericilerden gelen e-postaları bu klasörlere yönlendirebilir. Bu yüzden bu klasörleri kontrol ederek şifre sıfırlama e-postasını bulabilirsiniz.
  2. E-posta Adresinin Doğruluğunu Kontrol Edin: Şifre sıfırlama e-postasının doğru e-posta adresine gönderildiğinden emin olun. Yanlış yazılmış veya eski bir e-posta adresi girişi yapmış olabilirsiniz. BTCTurk hesabınıza kayıtlı olan doğru e-posta adresini kontrol edin ve gerekirse güncelleyin.
  3. E-posta Sağlayıcınızın Sorunları: E-posta sağlayıcınızda veya sunucularında yaşanan geçici bir sorun, şifre sıfırlama e-postasının iletilmesini engelleyebilir. Bu durumda bir süre bekleyerek tekrar deneyebilir veya e-posta sağlayıcınızın durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.
  4. İletişim Bilgilerinizi Güncelleyin: Hesap güvenliği için BTCTurk gibi platformlarda doğru iletişim bilgilerinin kullanılması önemlidir. Eğer hesap ayarlarınızda güncel bir iletişim numarası veya ikincil e-posta adresi belirlemişseniz, bu bilgileri kontrol edin ve güncelleyin.
  5. Müşteri Desteği ile İletişime Geçin: Yukarıdaki adımları uygulamanıza rağmen hala şifre sıfırlama e-postası alamıyorsanız, BTCTurk’ün destek ekibiyle iletişime geçin. Birebir yardım alacağınız en iyi iletişim kanalıdır.

BtcTurk şifremi unuttum ve BtcTurk şifre sıfırlama sorunu yaşıyorum gibi sorulara bu yazıda cevap verdik.

Sonraki: Telegram Bitcoin gönderme

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir