Çalınan veya kaybolan iPhone nasıl bulunur ?

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma

Apple telefon ve tabletiniz çalındığında veya kaybolduğunda hangi mercilere başvurabileceğinizi biliyor musunuz? Cihazlardaki bazı ayarların yer tespitini sağlayabiliyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Çalınan veya kayıp cep telefonu bulmak ve yasal süreç nasıl işliyor detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz…

iPhone ve iPad ülkemizde en çok kullanılan Apple ürünleri arasında yer almaktadır. Apple bu ürünlerin yeni modellerini çıkardıkça dünyada ve ülkemizde satış rekorları kırmaktadır. Bu kadar rağbet olunan ve sayıca çok bulunan iPhone ve iPadiniz kayıp veya çalıntı olduğunda ne yapabiliriz. İşte bu haberimizde bu sorunun cevabını bulmaya çalışacağız.  

iPhone veya iPad cihazlarınızın çalındığında kaybolduğunda yasal haklarımız nelerdir?

Çalınan telefonu bulma ve kaybolan telefonu bulma! Bu sorumuza cevap vermeden önce yapmamız gereken iOS yazılımında bulunan Find my iphone uygulamasını aktif etmeniz gerekmektedir. iColud ayarları içerisinde bulunan “iPhone’nu Bul” özelliğini pasif durumdan aktif ediniz. Gri olan alan yeşile dönüşecektir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Çalınan veya kaybolan iPhone nasıl bulunur ?

Çalınan iPhone cep telefon nasıl bulunur?

Telefon ve tabletinizde bu özelliği aktif ettikden sonra iCloud internet sayfasından hesabınıza girdiğinizde “iPhone’nu Bul” dediğinizde cihazınızın konum bilgilerini harita üzerinden görebilirsiniz. Bu işlem sonrasında yasal süreç ise aşağıdaki gibi ilerlemektedir.  

İlk olarak iPhone ve iPad cihazınıza ait imei numaranızı BTK kurumuna bildirerek cihazınızı kullanıma kapatabilirsiniz. Bu işlemi e-devlet sitesi üzerinden BTK kurumuna ait online işlemler bölümünden yapabilirsiniz. Yukarıdaki işlemin ardından bulunduğunuz yerin savcılığına başvurabilirsiniz.  

Kayıp çalıntı iPad iPhone nasıl bulunur?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Kayıp çalıntı iPhone nasıl bulunur?

çalıntı iPad iPhone nasıl bulunur?

çalıntı iPhone nasıl bulunur?


Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2021, 15:17

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak