Çalınan Yahoo hesabını kurtarma nasıl yapılır

Andronova
3 Minimum Okuma

Yahoo' dan almış olduğunuz mail adresinizin çalınması durumunda çalınan hesabı geri almak için neler yapılması gerekli detaylar. Çalınan Yahoo e-posta hesabını kurtarma.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

E-posta adresleri artık bütün yazışmalarda kullanılır hale geldi. E-postalarımız bizlerin için önemli bir konuma sahiptir. Çünkü şuan dünya üzerinden en fazla kullanılan uygulamalardan biri olan sosyal medya uygulamalarına üye olabilmek için e-posta adresinize sahip olmanız gerekmektedir. Eğer e-posta adresinizi kötü niyetli kişiler tarafından çalınması durumunda başınıza nahoş durumlar gelebilir. Sizin adınıza sizle alakası olmayan paylaşımlar yaprak başınızın ağrımasına sebep olabilirler. Kısacası e-postanızı çalan bir kişi o e-posta adresine tanımlı bütün üyeliklerinizi ele geçirebilir. Bundan dolayı e-postanızın çalınması bir yönden hayatınızı tahmininizden de fazla olumsuz yönde etkileyebilir.

Yahoo, geçen yıl yaptığı açıklamaya göre hacklenen veya saldırı yapılan hesaplarla ilgili kullanıcıya bilgilendirme e-postası gönderileceğini duyurmuştu. Yani eğer mail adresiniz çalınmadıysa Yahoo sizinle iletişim geçecektir. 

Yahoo çalındı geri alma

Yahoo hesabım çalındı çözümü

Yahoo hesabım çalındı çözümü

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Yahoo hesabım çalındı

E-postanızın çalınmaması için facebook , twitter gibi sosyal medya hesaplarınızın tehlikeye düşmemesi için ilk önce e-posta güvenliğinizi sağlamanız gerekmektedir. Çalınmadan alabileceğiniz bütün önlemleri almalısınız. Çünkü sonradan bazı hesapları geri alabilmek imkansız hale gelebilir. Önlemlerinizin ilkinde şifre olmalıdır. Kesinlikle kolay tahmin edilebilir bir şifreyi e-postanızda kullanmayınız. E-posta adresinize şifre üretirken sıralı rakamları, doğum tarihlerinizi, veya aile fertlerine ait bilgileri kesinlikle kullanmayınız. Çünkü kullanıcıların büyük çoğunluğu e-posta adreslerinin şifrelerini bu şekilde yaptıkları için hesapları başkaları tarafından hacklenmektedir. 

Bu haberimizde ise çalınan bir yahoo e-postasının nasıl kurtarılacağını anlatacağız. Yahoo e-postanızı geri alabilmek diğerlerine göre biraz zordur. Yahoo’nun bu konuda çok katı kuralları bulunmaktadır. 

Çalınan e-postanızı geri alabilmek için yahoo hesabını kurtarma yazısına tıklayınz. Karşınıza gelen ekranda yer alan “I can’t access my account” yazısına tıklayarak işlemlerinizi devam ediniz. Aşağıdaki tıklayacağınız bölüm yeşil kutu içerisinde gösterilmektedir.

Çalınan yahoo adresini kurtarma nasıl yapılır

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Çalınan yahoo adresini kurtarma nasıl yapılır

Bu işlemden sonra karşınıza gelen ekranda üç farklı seçenek bulunacaktır. Bu seçenekler kullanıcı adı, cep telefon numaranız ve kurtarma e-posta adresinizdir. Bu bilgilerden herhangi birini yazarak “Continue” yazısına tıklayınız.

Yahoo hesabım çalındı

Bu bilgileri girdikten sonra karşınıza doğrulama kodu çıkacaktır. Bu kodu girdikten sonra gönder “Submit” tuşuna basınız.

Yahoo hesabım hacklendi

Bu adımları geçtikten sonra yahoo sizden kurtarma e-postası veya tanımladığınız cep telefonu numaranızı isteyecektir. Bu adımdan sonra “Yes, send me a code” tuşuna bastığınızda kurtarma kodu sizlere gönderilecektir. Hacklenen hesapla ilgili yardım için yorum bırakınız.

Yahoo yardım detay sayfası help.yahoo.com/kb/account


Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2017, 14:22

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir