Casper Nirvana tablet desen tuş kilidi açma format atma

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Casper Nirvana tablet desen tuş kilidi açma, format atma ve hard reset adımlarını sizlere hazırladık.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Unutulan tuş kilidine yönelik işlemlerin geneli aşağıdaki modeller için geçerlidir.

 • Casper VIA A1, V10, V9, N1, E1, V3, VIA tablet 7, VIA 7.85, VIA 8, VIA 10.1 ve VIA T9W

Casper Nirvana tablet şifre sorunu

Casper Nirvana tabletinizde şifre sorunu yaşıyorsanız, endişelenmeyin, birkaç basit adımı izleyerek bu sorunu çözebilirsiniz. İşte yapmanız gerekenler:

 1. Öncelikle, tabletinizin şarj seviyesini kontrol edin. Eğer şarj seviyesi düşükse, tabletinizi şarj etmeniz gerekiyor. Çünkü şifre kurtarma işlemi uzun sürebilir ve pil seviyesi yetersiz olduğunda tabletiniz kapanabilir.
 2. Tablet üzerinde bulunan güç düğmesine basılı tutun ve “Kapat” seçeneğini seçin. Tablet tamamen kapandığında, güç düğmesine basarak tekrar açın.
 3. Tablet açıldığında, şifre girme ekranı karşınıza çıkacak. Şifreyi hatalı girerseniz, birkaç kez daha deneyin. Eğer hala başarılı olamazsanız, “Mevcut deseni unuttum” veya “Şifremi unuttum” seçeneğini seçin.
 4. Şifrenizi kurtarmak için, Google hesabınızın kullanıcı adı ve şifresini girmeniz gerekecektir. Bu hesap, tabletinize bağlı olan Gmail hesabınızla aynı olmalıdır.
 5. Eğer Google hesabınızın kullanıcı adı ve şifresini unuttuysanız, hesabınızı kurtarmak için Google hesap kurtarma sayfasını kullanabilirsiniz. Bu sayfada hesabınızla ilgili bilgileri girmeniz gerekecektir.
 6. Eğer Google hesabınızla ilgili bilgileri bilmiyorsanız, başka bir yöntem olarak tabletinizi sıfırlayabilirsiniz. Bunun için, tabletinizi kapatın ve ardından “Ses Açma” düğmesine basılı tutarak güç düğmesine basın. Bu, tabletinizi kurtarma moduna alacaktır.
 7. Kurtarma modunda “Wipe Data/Factory Reset” seçeneğini seçin ve “Evet” seçeneğini seçerek tabletinizi sıfırlayın. Bu işlem tabletinizdeki tüm verileri silecektir, bu nedenle yedekleme yapmayı unutmayın.

Yukarıdaki adımları takip ederek, Casper Nirvana tabletinizdeki şifre sorununu çözebilirsiniz. Ancak, tabletinizi sıfırladığınızda tüm verilerin kaybolacağını unutmayın. Bu nedenle, verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

Casper Nirvana tablet desen tuş kilidi açma

Desen kilidi unutulan Casper Nirvana tabletlerde hard reset adımları ile çözüme ulaşılamayabiliyor. Hard reset adımlarında cihaz kapalı durumdayken Ses kısma ve Güç tuşu (cihazın açma kapama) iki tuşa 5-10 saniye basılı tutup ekrana gelen “Wipe data factory reset” yazısının üstüne Ses Kısma tuşu ile gelip “Güç” tuşuna bir kez basıyoruz. Sonrasında “Yes” seçeneği ile hard reset işlemine onay veriyoruz. Eğer bu bölüm açılmazsa tabletin şarj seviyesini %50′ nin üstünde olmasını sağlayınız.

Yukarıdaki adımlar olmazda not defterine yazacağımız komutla bu işlemi yapabiliriz. Bilgisayarınızda boş bir metin dosyası açıp içine –wipe_data komutunu yazıp dosya adını factory_update_param.aml yazarak kayıt ediniz. Oluşturduğunuz factory_update_param.aml adlı dosyayı bir hafıza kartına atıyorsunuz. Dosya direk ana dizinde yer almalı. Yani bir dosyanın içerisine atılmamalı. 

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image
Casper Nirvana tablet desen tuş kilidi açma format atma
Casper Nirvana tablet desen tuş kilidi açma format atma
 • İlgili dosyayı attığınız hafıza kartını tablete takınız.
 • Tablet kapalı durumdayken Ses kısma ve Güç tuşlarına basılı tutup ekrana “Upgrading plase wait” yazısı geldiği zaman tuşları bırakıyorsunuz.
 • İlk kurulum ekranı gelebilir. Türkçe seçip devam ediyorsunuz.
 • İleri seçeneklerinden sonra tableti artık kullanabilirsiniz.

Not: Yukarıdaki adımlar sonucu cihaz içerisinde yer alan her şey silinecektir. Adımları uygulayamayanlar için önerdiğimiz destek hattını arayabilirler.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir