Casper VIA V3 4.5G 3G internet ayarları

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Casper VIA V3 modelinde 4.5G 3G internet ayarları, Turkcell APN, Vodafone APN ayarları, Türk Telekom APN ayarları nasıl yapılır? İnternet bağlantı sorunu ve 4.5G çekmiyor!

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Casper ülkemizde taşınır ve mobil cihazlar üreten yerli firmalarımızdandır. Masaüstü bilgisayarlarla başlayan serüvenleri dizüstübilgisayar, tablet ve akıllı telefonlarda devam etti. Mobil sektörün gelişmesi ve teknoloji dünyasında geniş yer bulmasından dolayı yerli ve yabancı firmalar bu sektörde ürünleri ile yer almaya başladılar.

Casper firmasıda bu büyüyen sektörden belirli oranlarda pay alabilmek için akıllı telefonlar üretmeye başladı. İşte o telefon modellerinden biri olan Casper VIA V3 modelinde kullandığınız cep telefonu hattında bulunan internet paketlerinizi kullanabilmeniz için APN ayarlarına nasıl ulaşabileceğiniz bu makalemizde yayınlayacağız. 

Casper VIA V3 internet ayarları

Casper VIA V3 modelinde ülkemizde var olan GSM operatörlerinin Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom firmasının abonelerine sunduğu internet paketlerini kullanabilmeniz için aşağıda resimli olarak anlattığımız adımları takip ediniz. Daha sonra hattınıza ait APN değerlerini bu ekranda yer alan boşluklara giriniz. Şimdi Casper VIA V3 4.5G 3G internet ayarlarının nasıl yapılacağını anlatmaya başlayalım. İlk önce Aşağıdaki ana ekrandan uygulamaların bulunduğu ekrana ulaşmanız gerekmektedir. Bunun için parmağınız ile ekranı sol tarafa doğru kaydırınız.

Casper VIA V3 4.5G 3G internet ayarları

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Yukarıdaki işlemi yaptığınızda ekranı sol tarafa kaydırdığınızda aşağıdaki gibi Casper VIA V3 modelinde yüklü bujlunan bütün uygulamalara ulaşmış olacaksınız. Burda telefonunuzda yüklü olan uygulamaların resimleri bulunmaktadır. Buradan telefondaki ayarlarınızı düzenleyebileceğiniz ayarlar bölümüne giriş yapınız. Ayarlar uygulaması çark şeklinde simge ile gösterilmketedir.

Casper VIA V3 internet ayarları

Ayarlar bölümüne girdiğinizde telefonunuzun bir çok ayar değişikliğini karşınızda göreceksiniz. Buradan kablosuz ve ağlar başlığı altında bulunan bağlantı seçneklerinden mobil veriyi düzenleyeceğiniz ayarlara girmeniz gerekmektedir. Bunun için bu bağlantı ayarları seçeneklerinde en sonda yer alan diğer yazsına tıklayınız.

Casper VIA V3 3G internet ayarları

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Diğer başlığına tıkladığınızda ise ekranda görünmeyen farklı bağlantı türlerine ulaşmış olacaksınız. Buradan yine mobil veriyi düzenleyeceğiniz hücresel ağlar yazısına tıklayınız.

Casper VIA V3 4.5G internet ayarları

Hücresel ağ ayahrları başlığı altına girdiğinizde ise APN’leri düzenleme ekranına ulaşmanız gerekir. Bunun için aşağıda mavi kutucuk içerisine aldığımız Erişim noktası adları başlığına tıklayınız.

Casper VIA V3 apn internet ayarları

Erişim noktası adları bölümüne girdiğinizde telefonunuzda daha önce yüklü olan APN’leri göreceksiniz. Örnek olarak aşağıda Turkcell’e ait APN bilgieri daha önce girilmiş şekli görünmektedir. Buradan sizde yeni APN girmek için sağ üst köşede yer alan artı işaretine tıklayınız.

Casper VIA V3 Turkcell internet ayarları

Yukarıdaki resimde görünen işlemi yaptığınızda erişim noktası düzenleme yani yeni APN girme ekranına ulaşmış olacaksınız. Burada ise Ad: Turkcell Internet, APN: Internet APN türü: default supl, proxy bağlantı noktası kullanıcı adı şifre bölümlerini ise olduğu gibi bırakınız. Burada verdiğimiz bilgiler sadece Turkcell firması içindir sizlerde kullandığınız hattınıza ait APN bilgileirni bu ekrana giriniz.

Casper VIA V3 vodafone internet ayarları

Son olrak ise Casper VIA V3 modelinde girdiğiniz yeni APN’nin aktif olabilmesi için ve hattınıza ait interneti kullanabilmek için yukarıda yaptığınız ayarları telefonunuza kaydetmeniz gerekmektedir. Bunun için yine sağ üst köşede yer alan üç noktalı simgeye tıklayınız. Ardından açılan seçeneklerden kaydet yazısını seçiniz.

Casper VIA V3 Türk telekom internet ayarları


Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2017, 18:02

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak