Chrome Beta Android İçin Güncellenerek Bir Çok Özelliğe Kavuştu [Chrome Apk İndir]

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

İnternet tarayıcı pazarının hem bilgisayar hem de akıllı telefon ve diğer tüm alanlarda açık ara lideri konumunda olan Google‘ın internet tarayıcısı Chrome, deneme sürümü olarak Google Play Store‘da yayınlanan Chrome Beta Android için v44 sürümüne güncellenerek bir çok yeni özelliğe ve ciddi performans arttırımlarına kavuştu.

Teknoloji destek

Güncellenen Chrome Beta v44 sürümüyle gelen yenilikler ise şöyle:

Çoklu pencere alanları düzeltmesi

Kullanıcılar Chrome mobil sürümünde bir çok sekmede web sitelerini açabiliyorlar. Bu durumda çoklu sekmeler hatalı boyutlarla görüntüleniyor ve telefonu yatay konuma geçirmek gerekebiliyordu. Bu problem v44 sürümünde giderildi.

Bildirimler

Chrome c42 Push API desteğiyle gelmişti. V44 bu desteği bazı değişikliklerle ve önemli eklemelerle daha da iyileştirdi. Geliştiriciler artık yeni getNotifications metodunu kullanabilecekler. Bu özellik daha çok geliştiricileri ilgilendiren bir durum.

Masaüstüne ekle ve Native uygulama yükle bannerları

Geliştiriciler artık kullanıcıların “masaüstüne ekle” bannerlarına tıkladıklarında bunu takip edebilirler. Ayrıca masaüstüne kısayol olarak eklenebilen uygulama yükleme bannerlarıyla kolayca uygulamaların yüklenmesini sağlatabilirler.

Performans iyileştirmeleri

Yeni Chrome Beta ile artık batarya ömrüne yönelik ciddi optimizasyonlar ve performans arttırımları da yapılmış.

Cihaza göre değişebilen versiyon gereksinimine sahip olan Chrome Beta 44.0.2403.30 sürümüne ait apk dosyasını indirmek için Google Play Store‘dan mevcut sürümü indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir