Chrome videolar açılmıyor siyah ekran çözüldü

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Google Chrome videolar açılmıyor. Örnek film izlerken video görüntü gelmiyor dönüp duruyor. Bu yazı aynı zamanda YouTube video açılmama sorunu için kesin çözümü…

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Google Chrome video açılmıyorsa örnek video izlediğiniz site YouTube ise çözümü için görseller ekleyerek neler yapmanız gerektiğini anlattık. Ama şu nu unutmayalım bu sorun donanımsal bir arıza nedeniyle olmama gibi durumlarda yapılacak işlemleri göstermek istedik. Eğer sorun donanımsalsa örnek ekran kartı arızalıysa videolarda renk atması yani yeşil, kırmızaı veya mor gibi renklerin ortaya çıkmasına neden olur. Bunun dışında ekran kartının sürücüsü yüklü değilse videolar açılmayabilir. Ya da ses gelir ama görüntü gelmez. 

Cep telefonda video açılmıyorsa

Android Chrome uygulamasını kullananlar için aşağıdaki adımlar denenebilir. iPhone içinde dahil tüm adımlar uygulannabilir. Biz Windows bir bilgisayarda resimli anlattık. Video izlerken ses veya görüntü sorunu yaşayanlar bu adımlar sorunun kesin çözümü olabilir. Eğer hata alıyorsanız hatanın koduyla yorum bırakınız.  

Chrome videolar açılmıyor siyah ekran çözüldü

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Chrome video açılmayan siteye giriniz. Tarayıcı adres çubuğundaki kilidin üstüne tıklayın. Bağlantı güvenli veya güvenli değilse “site ayarları” bölümüne giriniz. Açılan bölümdeki izinleri düzenleyiniz. “Flash ve Javascript” izin verip deneyiniz. Sonra biraz daha aşağıya inip “site ayarlarını sıfırla” tıklayıp “sıfırla” ile onay veriniz.

Uyarı olarak zararlı içerik barındıran sitelerde bu ayarlar bazen tehlike arz edebiliyor. Bundan dolayı açık oturumda bırkamayın ve kayıtlı şifreleri silin.

youtube sıfırlamayoutube video açılmıyorChrome flash java ayarlarıChrome ayarları sıfırlamaChrome sıfırlama

Chrome video açılmıyor çözümü için 2. adım

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Google Chrome açıp ayarlara giriniz. Nasıl gireceğiniz resimde yer alıyor. İlk yapacağımız işlem “diğer kişileri yönet” girip “bu kişiyi kaldır” yapmak. Sonra sol üstteki 3 çizgiye tıklayıp “sıfırla ve temizle” bölümüne girmek. Sonra “ayarları orjinal değerlere geri yükleme, bilgisayarı temizleme ve uyumsuz uygulama kaldır” adımlarını teker teker yapma. Ayarlar gelişmiş bölümde istenilirse tarama geçmişi de silinebilir. Ama zaten sıfırlama ile işlemler yapılacak.

Chrome video açılmıyor çözümütarayıcı ayarlarıchrome kişi kaldırmachrome sıfırlamachrome videolar açılmıyor 2018chrome videolar açılmıyorChrome video dönüp duruyorChrome video neden açılmıyor çözüm 3

Chrome video neden açılmıyor çözüm 3

Tarayıcıya virüs bulaşmış olabilir. Bunun için ilk bakılacak bölüm uzantılar olacak. Bunun için yine 3 noktaya tıklayıp “diğer araçlar” bölümünde yer alan “uzantılar” seçeneğine tıklamak. Burada bilmediğiniz ne varsa kaldırınız. Eğer uzantılar açılmıyorsa güncel bir virüs taramasıyla kaldırınız. Unutmadan yine Chrome sıfırlayınız.

Dailymotion, Vimeo, İzlesene, Vidivodo, Uzmantv, VK ve diğer video veya film izleme siteleri için aynı işlemleri yapabilirsiniz. 


Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2018, 17:03

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir