CyanogenMod 10.2 RC1 Android 4.3 Sürümü Birçok Android Cihaz için Yayınlandı!

Andronova

Android 4.4 KitKat‘in yayınlanması ile birlikte özel ROM geliştirici ekipler de planlamalarının büyük bölümünü bu yöne kaydırdı. Android platformunun en önemli yazılım geliştirme ekiplerinden biri olan Cyanogen ekibi de Android 4.4’ün kaynak kodlarının yayınlanması ile birlikte hazırlıkla başladığını bildirmiş ve kısa süre içerisinde hazırlanan beta Nightly sürümleri diğer geliştiricilere dağıtımı sağlanmıştı.

Geliştirici ekip bir yandan da Android 4.3‘e dayanan yazılımları geliştirmeyi de ihmal etmiyor. Androd 4.3 temeline dayandırılarak oluşturan CyanogenMod 10.2 RC1 sürümünü birçok Android cihaz için yayınladı. RC sürümler aday sürümlerdir ve final aşamasına kadar birkaç güncelleme daha alır. Ancak bu ROM’lar Nightly sürümlere göre daha stabildir ve daha az hata içerir.

İçerisinde Galaxy Note 2 LTE, HTC One, Nexus 7, Galaxy S, HTC One X, Nexus S, Nexus 4, Xperia Z ve One S’in yer aldığı cihazların tam listesine ve yazılımların indirme linklerine buradan erişebilirsiniz.

Yükleme işlemini gerçekleştirebilmek için Android cihazınızda Custom Recovery‘nin yüklü olması gerekir. Eğer ROM yükleme konusunda yeterli bilgiye sahip değilseniz bu konuda öncelikle bazı konularda bilgi sahibi olmanız gerekir, zira cihazınıza zarar verebilirsiniz.

CyanogenMod yazılımları Android cihazınıza yükleme için buradaki haberimize göz atabilirsiniz ya da CyanogenMod Installer uygulaması ile gerçekleştirebilirsiniz, onun için de buradaki habere göz atabilirsiniz.

CyanogenMod 10.2 RC1 Android 4.3 yazılımını yükledikten sonra gerekli olan ve yine aynı yöntemle (Custom Recovery) yüklenen Google uygulamalarını buradan indirebilirsiniz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir