CyanogenMod 9, Galaxy S3’e Uyarlandı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Android işletim sisteminin açık kaynaklı kodları sayesinde bir çok uzman kullanıcı orijinal yazılımı dilediği şekilde derleyerek istediği özellikleri barındıran Custom ROM‘u oluşturabiliyor. Dünya çapında en çok Custom ROM ise kuşkusuz Samsung Galaxy ailesi için yapıldı.

Andronova

Kullanıcıların Custom ROM’lara başvurmasındaki en büyük etken ise daha fazla performans almak. Performansın yanında kullanıcılar orijinal romda gelen fakat gereksiz gördükleri uygulamaları da telefondan atabiliyor.

Galaxy ailesinin son üyesi ve Samsung’un amiral gemisi olan Galaxy S3 için ilk custom rom olan CyanogenMod 9, Nightly adıyla yayınlandı. Henüz tam sürüm olmayan bu custom romda arayüzün değişimi dikkat çekiyor. Bunun yanında romda bazı sıkıntılar da yok değil. Wi-Fi’da bazen meydana gelen takılmaların yanı sıra radyo da çalışmıyor. Birde telefonun LED flaşında takılmalar görülmektedir.

Custom ROM’a forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1714354″>BURADAKİ linkten ulaşabilirsiniz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın