Disney Plus açılmıyor dönüp duruyor sorunu

Andronova
Yazar Andronova 6 Minimum Okuma

Disney Plus açılmıyor dönüp duruyor televizyonda daha sık yaşanmaktadır. Bizimde denk geldiğimiz bu durumu telefonda daha farklı karşımıza çıkıyor.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Disney Plus dönüp duruyor, daha çok bağlantı tarafında oluşan problemlerde karşımıza çıkmakta. Tabi uygulama tarafına baktığımızda olası yoğunluğa bağlı olarak sorunlarda yaşatıyor. Hatta film izlerken yaşandığı gibi açar açmazda karşınıza dönen bir çember çıkması mümkündür.

Uygulamayı test adına şöyle ufak bir kontrol yapalım:

  • Hesabınızı çıkışa atıp tekrardan girmeye çalışalım. Duruma göre yayını izlediğiniz cihazın yeniden başlatılması daha sağlıklı olacaktır.
  • Farklı internet bağlantısına sahipseniz bir kaç deneme yapmanızı öneririz.
  • Farklı cihazlarla deneyelim. Aynı zamanda farklı işletim sisteme sahip cihazla.

Disney Plus açılmıyor olası sebepleri neler?

Bize göre uygulamanın ya yazılımının ya da alt yapısının güçlendirilmesi gerekiyor. Yaptığımız testlerin bir kaçında daha hızlı bağlantı ve donanıma sahip cihazlarla sorun daha az çıkmakta.

Başlığımıza yönelik olası nedenlerden aklımıza gelenleri liste halinde aşağıya ekleyeceğiz. Kesinlikle bundandır diyeceğimiz bir seçenek bulunmuyor. Lakin sık olanlarla listede karşılaşacaksınız

1- İnternetin hızının yetersiz kalması. Tabi bir çoğunun hızı yeterli olarak görülse dahi çoklu internet kullanımlarında bu durum geçersizdir.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

2- Uygulamanın daha da geliştirilmeye ihtiyacı olasılığı da aklımıza geliyor. Tabi yetersiz alt yapı durumu varsa buna da odaklanmalı.

3- Kullanılan televizyon veya mobil cihazdan alakalı yetersizler. Ya da yazılım uyum göstermeme durumları

4- Hizmetin çoklu kullanımlarına bağlı belki bir kısıtlamaya gidilme olasılığı düşünülmeli. Engel uygulanmıyor ama paket alış verişlerinde bir yavaşlatma uygulanması mümkün.

5- Disney + sürümünün kullanılan cihazlarla bazen uyum göstermeme durumları var.

6- Yaşadığınız bölgede yaşanan alt yapı sorunlarının olası sebepleri.

7- Dış kaynaklı sebepler. Bu hizmetin verildiği ülkelerde yaşanan bağlantı ve sistem arızaları ile açıklayalım.

Öneri içeriğimiz Disney Plus bir sorun oluştu hatasına bakmanızı öneririz.

Disney Plus açılmama sorununa çözüm adımları

Esasında sebepler olarak belirttiğimiz nedenlerin içerisinde çözümler yar alıyor. Sadece daha az açıklamalı bilgiler yer alıyor. Ama bu işlerle alakalı olanları hemen anlayacağını düşünüyorum.

Hızlı şekilde internetinizin hızını test edin. Duruma göre modeminizi kapat aç yapmanız yeterli olacak. Başka kullanımlar söz konusu değil ve eğer hızınız düşük ise, ya müşteri hizmetlerinden destek alın ya da elle iyi bir DNS adresini tanımlayarak deneyin. (Adres tanımlamasından sonra modeminizi yeniden başlatmayı deneyin www.andronova.net)

Gelelim kullandığınız televizyon veya cep telefondan alakalı olası çözüm adımlarına. Aşağıda bahsettiğimiz önbellek temizliği ve verilerin kaldırılması bir çok problemin çözümü olmuştur. Bunu uygulamadan yaptığınız gibi cihazın kendi ayarlarından da yapmanızı gerekiyor.

Televizyonda Disney Plus açılmıyor ise;

  • Ayarlarda muhakkak önbelleğin silinmesine yönelik seçenek bulunuyordur. Aynı zamanda da uygulamalardan uygulamaya basılı tuttuğunuzda içeriğinde farklı bölümlerde çıkma olasılığı var.

Android telefonda Disney Plus açılmıyor için verilerin kaldırılması içinse;

  • Uygulamalar dediğimiz bir alan ayarlarda yer alıyor. Buraya girdiğinizde hangi uygulama ile sorun yaşıyorsanız onun içerisine girerek önbellek, veri ve güncelleme kaldırmayı çalıştırmanız yeterli olacağını düşünüyoruz.

iPhone Disney Plus açılmıyor sorununda ise;

Genel dediğimiz bir bölüm var. Burada yeni iOS sürümlerine göre sıfırla ve aktarla karşılaşacaksınız. İçeriğinde tekrar sıfırla ve sonrasında ağ olan seçeneği sıfırlamanız yeterli olacağını düşünmekteyiz.

Disney Plus acilmiyor 2
Disney Plus açılmıyor dönüp duruyor sorunu

İki resimde adımların nasıl yapıldığını gösterdik. Buraya dikkat etmelisiniz. Tüm içerik olan fabrika ayarına döndürmek olacaktır.

Disney Plus acilmiyor 3
iPhone Disney Plus açılmıyor hatası

Modemin veya bağlantının yetersiz olması

Bizim ve bir akrabamızın başına gelen modemle alakalı hız sorununu burada anlatmak istiyoruz. Bir çoğunun da böyle bir şeyle karşı karşıya kalmış olacağını düşünmekteyiz. İnternet hızımız bazen orta veya aşırı düşüyordu. Özellikle çoklu internet kullanımlarımızda artık verimli kullanamaz hale geldik. Bizde önce hizmet sağlayıcı kanalını kullandık. Sonra bina ve ev iç hatlarını inceleyecek bir ustadan yardım aldık. Kontrollerde prizlerden birinde ufak bir kısa devreye denk geldik. Direk baktığımızda bu anlaşılmıyor ama ana hattan teker teker bağlantıyı kestiğimizde bunla karşılaştık.

Gelelim modemle olan imtihanımıza. Modemimizi zamanında kapalı bir alanda bırakmamızdan dolayı donanım tarafında ısı kaynaklı zamanla oluşan tahrişlerle karşılaştık. Modem eskisi kadar verimli çalışmadığını anladık ve modemimizi değiştirdikten sonra daha iyi bir bağlantı ile karşılaştık.

Disney Plus dönüp duruyor mu?

Esasında uygulama açılıyor ama bir kaç alana girdiğinizde video dönüp duruyor sorunu mu yaşıyorsunuz? Eğer öyle bir şeyle karşı karşıya kalıyorsanız belki bir kaç öneri ile bu durumdan kurtulacaksınız.

Hesabınız başka sistemde deneyenlerin atacağı adımlardan biri ilgili cihazın önbelleği, verileri ve varsa güncellemelerinin kaldırılması olacak. Bu Android sistemlerinde yapılmakta. Örnek anlatımı Samsung ayarlarına göre anlattık.

Disney Plus film izlerken dönüp duruyor için ne yapılmalı?

Kullandığınız TV ise elektrik fişini çekip bekletip prize takın. Sonra deneyip kontrol edelim. Unutmadan WiFi bağlantılarında modem içinde bu yapılmalı.

Evet üst paragrafa baktığımızda sanki önemsiz bir öneri de bulunmuşuz gibi düşünmeniz mümkün. Lakin her aksaklıkta bunlar önemli adımların arasında bulunur.

Gelelim Smart TV Disney Plus açılmıyor veya donma sorununa. Uygulamayı kaldırmanın dışında uygulamalara girdiğinizde önbellek ve veri kaldırımının yer aldığı seçenekleri çalıştırmanız yeterli olacak.

Bazılarının Disney Plus gök kuşağı dönüp duruyor bir türlü Disney Plus açılmıyor şeklinde yazdığını görüyoruz. Yukarıya yazdıklarımızın kesinlikle bir faydasını göreceğinizi düşünüyoruz. En azından bir çoğu için çözüm olacaktır.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir