Facebook Canlı Destek Hattı Sorunuz Mu Var

Andronova
Yazar Andronova 9 Minimum Okuma

Kullanıcılar içerisinde Facebook canlı destek hattı hizmeti soranlar oluyor. Böyle bir hizmet normalde zorunlu çağrı merkezleri ile karıştırılıyor. Buradaki mantık oluşturulan talebe geri dönüş yapılması. Buna da canlı destek uygulaması deniliyor.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Sosyal ağların bu şekilde bir hizmetlerinin olmadığını vurgulamak istiyoruz. Ama şikayet ve sorun için URL’ ler var.

Teknoloji alanında danışmanlık olarak hizmet veren kurumsal şirketler bulunmakta. Bir kısmı BTK onaylı çağrı merkezleridir. Malum bu tarz bir ağ için telefonla destek alabileceğiniz resmi bir bölüm yer almıyor.

Hatlara başvuru yapıldığında bilmeniz gereken hususlar şunlar:

 • Sizden kişisel istemediğiniz bir bilgi alınmaz
 • Şifre isteme gibi bir talep alınamaz
 • Sizin onayınızla işlemler başlatılır
 • Adınıza sorun formları oluşturulur

Sosyal Medya Canlı Destek Hizmeti

Teknolojinin durdurulamaz gelişme sürecinde, her yıl katlanarak daha da hızlandığını ve yeni çıkan teknolojilere yönelmenin zorlaştığı şu dönemde, bir yıl önceki teknoloji ile günümüzün teknolojisinin arasında ciddi farklılıklar olduğunu görmekteyiz. Bu durum, beraberinde bir çok kullanıcı için bazı zorluklar da getirmekte. Örnek olarak, teknolojinin ilerleme hızıyla aynı orantıda, en basitinden yeni çıkan bir teknoloji ürününün nasıl kullanılacağı gibi önemli bilgilere olan ihtiyacımız da aynı hızda artmakta.

Bir çok kullanıcı aradığı bilgi ve ihtiyacı olan yardımı, tanıdıklarından, internetteki siteler ve forumlardan ararken, ülkemizde uzun zamandır hizmet veren Telekomlardan biri, bu kullanıcılar için sorularına cevap, dertlerine deva olacak, Teknoloji Destek Hattı hizmetini sunuyor. 

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Ağların sosyal paylaşımla alakalı Türkiye’ de her hangi bir yardım hattı bulunmamaktadır. Teknoloji ile ilgili Facebook sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Sabit ve operatör hatlardan destek hattımızı arayarak 7gün / 24saat destek alabileceğiniz bu servis sayesinde, sorun yaşadığınız tüm cihaz ve konularda aradığınız cevabı bulacaksınız. Örnek olarak, Android’ in son çıkan sürümlerinde yaşanan aksaklıklarla alakalı destek alabilirsiniz. Sosyal medya araçları için destek hizmetinden yararlanabilirsiniz. Uygulamalarda yaşadığınız sorunlar gibi bir çok konuda destek veren güler yüzlü bir ekip sizi bekliyor.

Facebook destek hattı sorunuz mu var
Facebook canlı destek hattı sorunuz mu var

Canlı Destek Hattı Var Mı?

Şu an için böyle bir şeyi duymadık ama bu kadar büyük ağların vereceği hizmet bu şekilde olamaz. Zaten yazılı şekilde gönderilen taleplere dahi zor cevap verilirken birde birebir görüşmeyi hayal etmiş olursunuz.

Çalınan hesaplara yönelik çeşitli başvurularda yasal kanallar kullanıldığı oluyor. Örnek hakaret, tehdit ve kişisel hakların ihlal durumlarında yasal yollara başvuran kişilerin başvurduğu dilekçesini yine bu şekildeki kanallarla iletmek mümkün. Detaylı inceleme yolluna giden taleplerde süreç uzayabiliyor. Sizden yeni belgeler istenilebiliyor.

Yukarıya eklediğimiz bir konumuzda çok sayıda destek bildiriminde bulunmanızı sağlayacak bağlantılar yer alıyor. Belli aralıklarla işinize yarayanları ayrı ayrı denemenizi öneririz.

Facebook canlı destek uygulaması olarak mevcut dışında alternatif bir seçeneğiniz bulunmuyor. Web’ den veya telefon ile arayıp görüşmek isteyenler oluyor. Hesapları ile ilgili sıkıntılarda birebir görüşerek yardım almak isteyenlerin aradığı ya da web üzerinden görüşme yapmak isteyenlerin sayısı gittikçe artıyor. Ne yazık ki bu şekilde uygulamanın bire bir desteği bulunmuyor. Sayfamızda ve Google’ da karşılaştığını bir kaç numara ise teknik konularda danışmanlık veren yerlerdir.

Uygulamada yaşadığınız hataların listesini ve sonrasında olası çözümlerin neler olduğunu sayfamızda yer alan öneri içeriklerde yer alıyor.

Hesabını çaldıran ve e-posta bilgilerini de unutan kişiler için çıkış yolu. Uygulamanın kendiliğinden kapanması veya giriş sorunlarında yapılabilecekler. Uygulamada açılmayan bölümler ve aksaklıklar. Hesaba girişte veya açılmama sorunlarında araştırma. Şikayet ile neler yapılabileceği hakkında bilgilendirme ve hangi konularda hangi URL bağlantıları kullanılır bilgilendirme.

Listenin bu şekilde uzayacağını belirtelim. Öncelikle bakmanız gereken bir sayfamız var.

Facebook Canlı Destek için Verilen Hizmetler

Canlı destek servisinden alacağınız hizmetlerden bazıları:

 • Hesaplara bulaşan virüslerin temizlenmesi. İncelenmesi gereken çok fazla alan olacak. Yapılan paylaşımlar, hesaba verilen izinler ve dahası için yapılacak kontroller olacak.
 • İnternet dahil çoğu teknolojik sorunlara yönelik destek hizmeti almanız mümkün.
 • Mail hesaplarında çıkan sıkıntılarda izlenilecek yollar.
 • Çoğu ağlar için yardım hizmetinden yararlanacağınız konuların belirlenmesi.
 • Facebook’ a şikayette bulunacağınız adresleri sizin adınıza arayıp bulurlar. 
 • Tüm giriş hataları için çözüm arayışı.
 • Uygulamalarda ve hesaplarda çıkan hatalara yönelik çözüm yöntemleri.

Haberdeki Facebook destek hattı arayarak ulaşabileceğiniz, yukarıdaki ve daha bir çok teknoloji cihazı ve konularına yönelik sorularınızı, telefonda yada uzaktan erişim ile doğrudan sizin bilgisayarınız yada mobil cihazınızda çözüme kavuşturan hat aranabilir.

KESİN ÇÖZÜM ARAYANLAR AŞAĞIDAKİ YAZIMIZA GÖZATIN

https://www.andronova.net/facebook-musteri-hizmetleri-turkiye-telefon-numarasi-var-mi-h2595.html

Facebook canlı destek hizmeti olduğunu düşünen çok ama çok az kişinin olduğunu biliyoruz. Şirketin şu an için yeni hizmeti pek bilinmemekte. Malum sosyal ağların birebir görüşerek yardım alacağınız bir servisi olmadığını şimdiden belirtelim.

Facebook Canlı Destek Talebi Oluşturma

Uygulamaya erişiminiz varsa şunları yapalım:

 • 3 Çizgi açılacak ve “Yardım destek” seçeneğine dokunulacak.
 • Sorun bildir ile devam edilecek.
 • Size sorunun özelliğini seç önerilecek.
 • Örnek abonelik seçildi.
 • Açılan yerde dosya ekleri dokunulup ister o anın ekran görüntüsünü ve isteyen film rulosuyla fotoğraf galerisinden sorunu gösteren görseli seçer.
 • Yukarıya sorunu nedir yazın ve “Gönder” ile devam edin.

Bu işlemi birden fazla deneyebilirsiniz.

Facebook canlı destek hattı uygulaması
Facebook canlı destek hattı uygulaması
facebook uygulamadan sorun bildirme
Facebook canlı destek uygulaması

Ekleyeceğiniz görüntü probleminizi daha iyi anlaşılması için kullanılacaktır. Diğer bir taraftan yasal bir şeyin talebini yine bu kanaldan ulaştırmanız mümkündür. Artı çoğunun böyle bir hizmetten haberi olmadığını tekrarlayalım.

facebook ekran görüntüsü alma
Canlı destek Facebook hizmeti

Ekranın resmini çekmeden kasıt, o an için alınan sorunun ekran görüntüsünü ekleyerek sorunun daha iyi anlaşılmasını sağlamak. Alınan uyarının hangi durumlarda çıktığı ve ne zamandan beri olduğu gibi nokta atışı detaylar verebilirsiniz.

Bildirim Ekranına Ulaşamıyorum Sorunu

Talep oluşturmak istediğinizde ilgili alana açılmıyor ya da açılıyor ama seçeneklerin bir kısmı çıkmıyorsa aşağıya eklenenleri kullanmanızı önermekteyiz.

Ekrana çıkan beyaz ekranda kalma sorunlarının dışında işlevselliği bulunmayan alanlarda olabiliyor. Biz bunları sistemde yaşanan problemlerde gördüğümüz gibi birde kullanıcıya uygulanan yaptırımlarla da karşılaşacağını düşünmekteyiz. Kişinin şüpheli davranış sergilemesinden dolayı kısıtlanabileceği haller oluyor. Örnek herhangi bir bölümde aşırı yapılan her şeyin bir yaptırıma yönelik cevapları olabiliyor.

Çok defa yapılanlarda ve uygulamadaki aksaklıklarda gün boyu denemeden beklenmesinin yarar sağlayacağını düşünmekteyiz.

Deneme yaparak sonuca ulaşabilirsiniz ama olumsuz yanıtlar alındığında hala aynı şeylerin yapılmasından donar bir kısıtlamanın uygulanacağını söyleyelim.

Facebook Yardım Sayfası

Facebook, dünya genelinde milyarlarca kullanıcısı olan sosyal medya platformlarından biridir. Platform üzerinde karşılaşılan sorunları çözmek, kullanım konusunda bilgi almak veya güvenlikle ilgili soruları yanıtlamak için Facebook’un resmi yardım sayfasını kullanmak oldukça etkili bir yöntemdir. İşte Facebook Yardım Sayfası hakkında kapsamlı bir rehber:

1. Facebook Yardım Sayfası Nedir?

Facebook Yardım Sayfası, kullanıcılara Facebook platformu hakkında bilgi, yardım ve destek sağlayan resmi bir kaynaktır. Kullanıcılar, bu sayfa üzerinden çeşitli konularda bilgi alabilir, sorunlarını çözebilir ve güvenli bir şekilde Facebook’u kullanabilir.

2. Yardım Sayfasına Nasıl Erişilir?

Facebook Yardım Sayfası’na erişmek oldukça basittir:

 • Facebook hesabınızla giriş yapın.
 • Sağ üst köşede bulunan ok simgesine tıklayarak açılan menüden “Yardım ve Destek” veya “Yardım Merkezi” seçeneğine gidin.

3. Kategorilere Göre Sıralama

Facebook Yardım Sayfası, çeşitli kategorilere ayrılmış bir dizi sorun ve çözüm içerir. Kullanıcılar, karşılaştıkları sorunun kategorisini seçerek daha spesifik bilgilere ulaşabilirler. Örnek kategoriler şunlardır:

 • Hesap Güvenliği
 • Gizlilik ve Güvenlik
 • Anasayfa ve Haber Kaynağı
 • Profil ve Sayfalar

4. Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

Facebook Yardım Sayfası içinde, kullanıcıların sıkça sordukları sorulara yanıtlar içeren bir SSS bölümü de bulunmaktadır. Bu bölüm, genel sorunların hızlı bir şekilde çözülmesine yardımcı olabilir.

5. Canlı Destek ve Yardım Formları

Sayfa üzerinde, canlı destek veya yardım formu gibi interaktif seçenekler de bulunabilir. Kullanıcılar, belirli sorunları için doğrudan Facebook ekibiyle iletişime geçebilirler.

6. Güncel ve Resmi Bilgiler

Facebook Yardım Sayfası, güncel ve resmi bilgileri içerir. Bu sayede kullanıcılar, Facebook’un son güncellemeleri, politika değişiklikleri ve yeni özellikleri hakkında bilgi edinebilirler.

7. Topluluk Forumları

Facebook Yardım Sayfası içinde, kullanıcılar arasında deneyim paylaşımına olanak tanıyan topluluk forumları da bulunabilir. Bu forumlar, kullanıcıların birbirlerine yardım etmelerini sağlar.

8. Diller ve Bölgelere Göre Destek

Facebook Yardım Sayfası, birçok farklı dilde ve farklı bölgelere özgü destek seçenekleri sunar. Kullanıcılar, tercih ettikleri dil ve bölgeye göre destek alabilirler.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
2 İncelemeler
 • Şennur Önder says:

  Hesabım kapatıldı açamıyorum ve yasaklandım lütfen yardım eder misiniz

 • Andronova says:

  Hesap şifrenizi ve kişisel bilgilerinizi hiç bir platformda paylaşmamanızı öneririz. Destek almak isterseniz kurumsal destek hatlarından yardım alabilirsiniz.

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir