Facebook canlı destek hattı sorunuz mu var

Andronova

Kullanıcılar içerisinde Facebook canlı destek hattı hizmeti soranlar oluyor. Böyle bir hizmet normalde zorunlu çağrı merkezleri ile karıştırılıyor. Buradaki mantık oluşturulan talebe geri dönüş yapılması. Buna da canlı destek uygulaması deniliyor.

Sosyal ağların bu şekilde bir hizmetlerinin olmadığını vurgulamak istiyoruz. Ama şikayet ve sorun için URL’ ler var.

Teknoloji alanında danışmanlık olarak hizmet veren kurumsal şirketler bulunuyor. Bir kısmı BTK onaylı çağrı merkezleridir. Malum bu tarz bir ağ için telefonla destek alabileceğiniz resmi bir bölüm yer almıyor.

Hatlara başvuru yapıldığında bilmeniz gereken hususlar şunlar:

 • Sizden kişisel istemediğiniz bir bilgi alınmaz
 • Şifre isteme gibi bir talep alınamaz
 • Sizin onayınızla işlemler başlatılır
 • Adınıza sorun formları oluşturulur 

Teknolojinin durdurulamaz gelişme sürecinde, her yıl katlanarak daha da hızlandığını ve yeni çıkan teknolojilere yönelmenin zorlaştığı şu dönemde, bir yıl önceki teknoloji ile günümüzün teknolojisinin arasında ciddi farklılıklar olduğunu görmekteyiz. Bu durum, beraberinde bir çok kullanıcı için bazı zorluklar da getirmekte. Örnek olarak, teknolojinin ilerleme hızıyla aynı orantıda, en basitinden yeni çıkan bir teknoloji ürününün nasıl kullanılacağı gibi önemli bilgilere olan ihtiyacımız da aynı hızda artmakta.

Bir çok kullanıcı aradığı bilgi ve ihtiyacı olan yardımı, tanıdıklarından, internetteki siteler ve forumlardan ararken, ülkemizde uzun zamandır hizmet veren Telekomlardan biri, bu kullanıcılar için sorularına cevap, dertlerine deva olacak, Teknoloji Destek Hattı hizmetini sunuyor. 

Ağların sosyal paylaşımla alakalı Türkiye’ de her hangi bir yardım hattı bulunmamaktadır. Teknoloji ile ilgili Facebook sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Sabit ve operatör hatlardan destek hattımızı arayarak 7gün / 24saat destek alabileceğiniz bu servis sayesinde, sorun yaşadığınız tüm cihaz ve konularda aradığınız cevabı bulacaksınız. Örnek olarak, Android’ in son çıkan sürümlerinde yaşanan aksaklıklarla alakalı destek alabilirsiniz. Ya da bilinir çoğu sosyal medya araçları için destek hizmetinden yararlanabilirsiniz. Uygulamalarda yaşadığınız sorunlar gibi bir çok konuda destek veren güler yüzlü bir ekip sizi bekliyor.

Facebook destek hattı sorunuz mu var
Facebook canlı destek hattı sorunuz mu var

Facebook canlı destek servisinden alacağınız hizmetlerden bazıları:

 • Hesaplara bulaşan virüslerin temizlenmesi.
 • İnternet dahil çoğu teknolojik sorunlar.
 • Mail hesaplarında çıkan sıkıntılar.
 • Çoğu ağlar için yardım hizmetinden yararlanabilirsiniz.
 • Facebook’ a şikayette bulunacağınız adresleri sizin adınıza arayıp bulurlar. 
 • Tüm giriş hataları için çözüm arayışı.

Haberdeki Facebook destek hattı arayarak ulaşabileceğiniz, yukarıdaki ve daha bir çok teknoloji cihazı ve konularına yönelik sorularınızı, telefonda yada uzaktan erişim ile doğrudan sizin bilgisayarınız yada mobil cihazınızda çözüme kavuşturan hat aranabilir.

KESİN ÇÖZÜM ARAYANLAR AŞAĞIDAKİ YAZIMIZA GÖZATIN

https://www.andronova.net/facebook/facebook-musteri-hizmetleri-turkiye-telefon-numarasi-var-mi-h2595.html
İletişim hattı için bilgi sayfası

Facebook canlı destek hizmeti olduğunu düşünen çok ama çok az kişinin olduğunu biliyoruz. Şirketin şu an için yeni hizmeti pek bilinmemekte. Bilinen ise oluşturulacak bir talep üzerinden bir nevi dosya açılması hizmeti denilebilir. Birebir görüşerek yardım alacağınız bir servisin olmadığını şimdiden belirtelim.

Facebook canlı destek uygulaması olarak mevcut dışında alternatif bir seçeneğiniz bulunmuyor. Web’ den veya telefon ile arayıp görüşmek isteyenler oluyor. Hesapları ile ilgili sıkıntılarda birebir görüşerek yardım almak isteyenlerin aradığı ya da web üzerinden görüşme yapmak isteyenlerin sayısı gittikçe artıyor. Ne yazık ki bu şekilde uygulamanın bire bir desteği bulunmuyor. Sayfamızda ve Google’ da karşılaştığını bir kaç numara ise teknik konularda danışmanlık veren yerlerdir.

Uygulamada yaşanan hataların listesi ve sonrasında olası çözümler için sayfamızda yer alan öneri bir içeriğimiz bulunuyor.

Hesabını çaldıran ve e-posta bilgilerini de unutan kişiler için çıkış yolu. Uygulamanın kendiliğinden kapanması veya giriş sorunlarında yapılabilecekler. Uygulamada açılmayan bölümler ve aksaklıklar. Hesaba girişte veya açılmama sorunlarında araştırma. Şikayet ile neler yapılabileceği hakkında bilgilendirme ve hangi konularda hangi URL bağlantıları kullanılır bilgilendirme.

Listenin bu şekilde uzayacağını belirtelim. Öncelikle bakmanız gereken bir sayfamız var. Bu bağlantı yukarıdaki örnek konumuz ve çok sayıda sıkıntı için çözüm sunacak adımları barındırmakta.

Facebook canlı destek talebi oluşturma

Uygulamaya erişiminiz varsa şunları yapalım:

 • 3 Çizgi açılacak ve “Yardım destek” seçeneğine dokunulacak.
 • Sorun bildir ile devam edilecek.
 • Size sorunun özelliğini seç önerilecek.
 • Örnek abonelik seçildi.
 • Açılan yerde dosya ekleri dokunulup ister o anın ekran görüntüsünü ve isteyen film rulosuyla fotoğraf galerisinden sorunu gösteren görseli seçer.
 • Yukarıya sorunu nedir yazın ve “Gönder” ile devam edin.

Net hangi gün size döner veya kaç güne dönüş yapılır bilinmemekte. Bu işlemi birden fazla deneyebilirsiniz.

Facebook canlı destek hattı uygulaması
Facebook canlı destek hattı uygulaması
facebook uygulamadan sorun bildirme
Facebook canlı destek uygulaması

Ekleyeceğiniz görüntü probleminizi daha iyi anlaşılması için kullanılacaktır. Diğer bir taraftan yasal bir şeyin talebini de ulaştırmada kullanılabilir. Çoğunun böyle bir hizmetten haberi olmadığını tekrarlayalım.

facebook ekran görüntüsü alma
Canlı destek Facebook hizmeti

Ekranın resmini çekmeden kasıt o an için alınan hatanın fotoğrafını çekerek sıkıntınızı daha anlaşılır bir dille anlatmanız için yardımcı bir döküman olması. İsteyen daha önce aldığı görüntüyü ekleyip karşı tarafa izah ederek anlaşılır şekilde bildirimi gönderebilir. Alınan uyarının hangi durumlarda çıktığı ve ne zamandan beri olduğu gibi nokta atışı detaylar verebilirsiniz.

Canlı destek hattı var mı?

Şu an için böyle bir şeyi duymadık ama bu kadar büyük ağların vereceği hizmet bu şekilde olamaz. Zaten yazılı şekilde gönderilen taleplere dahi zor cevap verilirken birde birebir görüşmeyi hayal etmiş olursunuz.

Dolandırıcılık, çalınan hesaplar ve kişisel hakların ihlal durumlarında yasal yollara başvuran kişilerin başvurduğu dilekçesini yine bu şekildeki kanallarla ulaştırılabilir. Detaylı inceleme yolluna giden taleplerde süreç uzayabiliyor. Sizden yeni belgeler istenilebiliyor.

Yukarıya eklediğimiz bir konumuzda çok sayıda destek bildiriminde bulunmanızı sağlayacak bağlantılar yer alıyor. Belli aralıklarla işinize yarayanları ayrı ayrı denemenizi öneririz.

Bildirim ekranına ulaşamıyorum sorunu

Talep oluşturmak istediğinizde ilgili alana açılmıyor ya da açılıyor ama seçeneklerin bir kısmı çıkmıyorsa aşağıya eklenenleri kullanmanızı önermekteyiz.

Ekrana çıkan beyaz ekranda kalma sorunlarının dışında işlevselliği bulunmayan alanlarda olabiliyor. Biz bunları sistemde yaşanan problemlerde gördüğümüz gibi birde kullanıcıya uygulanan yaptırımlarla da karşılaşacağını düşünmekteyiz. Kişinin şüpheli davranış sergilemesinden dolayı kısıtlanabileceği haller oluyor. Örnek herhangi bir bölümde aşırı yapılan her şeyin bir yaptırıma yönelik cevapları olabiliyor.

Çok defa yapılanlarda ve uygulamadaki aksaklıklarda gün boyu denemeden beklenmesinin yarar sağlayacağını düşünmekteyiz.

Deneme yaparak sonuca ulaşabilirsiniz ama olumsuz yanıtlar alındığında hala aynı şeylerin yapılmasından donar bir kısıtlamanın uygulanacağını söyleyelim.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

3 Comments

 1. Facebook eski e postam üzerine açtım ve eski e postamı kullanmıyorum ve şifremi unuttum ne yardımcı olursanızı rica ederim

 2. Hesabım kapatıldı açamıyorum ve yasaklandım lütfen yardım eder misiniz

 3. Hesap şifrenizi ve kişisel bilgilerinizi hiç bir platformda paylaşmamanızı öneririz. Destek almak isterseniz kurumsal destek hatlarından yardım alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir