Facebook Face ID ile giriş biyometrik kimlik doğrulama

Facebook’ tan büyük bir yenilik geliyor. Gelişmiş güvenlik için biyometrik kimlik doğrulaması yolda. Şirket kendi Face ID sistemini geliştirmeye başladı.

teknik destek

Facebook sosyal medya uygulamasının yönetim kanadı kullanıcıların uygulama içerisinde güvenlik durumlarının daha da artabilmesi açısından uzun zamandır bir çalışma sürdürüyordu. iPhone cihazlarında yer alan Face ID uygulamasını kendi sistemi içerisine de dahil etmek adına çalışmalara başlayan yönetim kanadının Facebook face id biyometrik kimlik doğrulama işlemi ile birlikte girişleri gerçekleştirme durumunu kullanıcılara sundu.

Facebook’dan güvenlik atılımı! Techcrunch’ın bünyesinde verdiği haber doğrultusunda Facebook uygulamasının yönetim bölümünün güvenlik açıklarının tamamen kapatılması adına Confirm.io’yu satın aldığı belirtildi. Bu satın alım işlemi ile birlikte Facebook kullanıcılarının uygulamaya girerken yüz tanımlama işlemi ile birlikte giriş yapmaları sağlanırken aynı zamanda bir başkasının uygulamayı kullanabilme durumu da ortadan kalkmış olacak. 

Mevcut olan dijital yazılım kimliklerinin uygulama içerisinde kaldırılacağı açıklaması gelirken sadece Face ID ile birlikte güvenliğin sağlanacağı belirtildi.

Facebook Face ID ile giriş biyometrik kimlik doğrulama

Facebook hesabına Face ID ile giriş

Facebook hesabına Face ID ile giriş! Analistlerin verdiği bilgiler doğrultusunda 2018 yılı ile birlikte başlayacak olan Face ID güvenlik sistemlerinin Android cihazlarda Facebook uygulaması ile entegre bir şekilde yer alacağı belirtiliyor. Kullanıcıların Facebook hesaplarına giriş yaparken FaceID teknolojisini kullanarak giriş yapabilmeleri hem kullanıcı güvenliği açısından hem de uygulama yönetimi açısından oldukça önemli bir adım olacak.

Yakın zamanda Android cihaz kullanıcılarının Facebook uygulamalarında yer alması beklenen bu eklenti ile uygulamayı kullanan kişilerin bu durumdan memnun kalmaları bekleniyor. 

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir