Instagram 50 kişiyle görüntülü görüşme nasıl yapılır

Savaş Taşcıoğlu
Yazar Savaş Taşcıoğlu 3 Minimum Okuma

Instagram görüntülü görüşme sayısı 50 kişi olacak şekilde çalışmalar yaptığını duyuran bir paylaşım yaptı. Yanında da bir tanıtım videosunu yayınladı.

Ad imageAd image

Günümüzde en çok tercih edilen sosyal medya uygulamaları arasında olan Instagram, her geçen gün daha fazla eklenti ve güvenlik önlemini almaya devam ediyor. Özellikle içinde bulunduğumuz salgın dönemi nedeni ile birçok avantajı tüm kullanıcıları ile paylaşan Instagram, yeni eklediği özellikleri yayınladı.

Malum şu an 8 kişiyle aynı anda görüşme yapılabiliyor. Sınır aşıldığında ise katılacak kişiye veya kişilere “Maksimum kişi sayısına ulaşıldı” şeklinde mesaj veriliyor. Kim görüşmeden çıkarsa yerine sıradaki kişi giriyor.

Facebook’ un yakında çıkardığı 50 kişi kullanım haberleri baya bir ilgi görmüştü. Bu durum Instagram ve sonrasında WhatsApp içinde gündeme geldi. Şirket bu yönde çalışmasını gösteren bir videoyu yayına aldı. 

50 kişilik görüntülü arama özelliği

Instagram tarafından 2017 yılında getirilen görüntülü görüşme özelliği, 8 kişinin aynı anda görüşmesine imkan sağlayacak alt yapıyı kullanıcılarına sunulmuştu. Bu sayının yetersiz kalması nedeni ile sık sık Instagram destek hattına şikayetlerini sunan Instagram tarafından yeni bir adım atıldı.

Ad imageAd image

Virüs salgını önlemleri nedeni ile korunan sosyal mesafe hedef alınırken, bu dönem içerisinde insanların sosyal mesafe kurallarını yıkarak yüz yüze görüşmelerinin yerine daha sağlıklı bir iletişim yöntemi olan görüntülü konuşma özelliğini kullanması nedeni ile 8 kişiye kadar desteklenen görüntülü görüşme imkanı, geçtiğimiz günlerde 50 kişiye kadar yükseltildi.

Ek bir üyelik olmadan gerçekleştirilecek bu yenilik tamamen kullanıcı odaklı gelişmelerle daha büyük kitlelere ulaşacak. Tabi altyapı iyileştirme çalışmaları her daim sürecek ve büyük ihtimal ara ara erişim sorunları çıkacak.

Instagram 50 kişi görüntülü nasıl görüşür

50 kişiye kadar yükseltilen ve Instagram uygulaması üzerinden görüntülü konuşma imkanı veren özellik için şirket tarafından yeni açıklamalar yapıldı. Konferans görüşmelerini Instagram üzerinden gerçekleştirmek isteyen kişiler için Messenger ROM isimli uygulamanın indirilmesi şart koşulurken, uygulamadan alınacak alt yapı desteği ile birlikte 50 kişiye kadar konferans görüşmelerinin yapılabileceği öngörülüyor. Henüz işleme alınmaması nedeni ile kullanılamayan özelliğin önümüzdeki günlerde Instagram tarafından tüm kullanıcılar ile paylaşılması düşünülüyor.

  1. Uygulamadan sohber kısmını açıyorsunuz.
  2. Sağ üst köşedeki kamera simgesine dokunuyoruz.
  3. “Create a Room” (Oda yarat) seçeneğine geçiyoruz.
  4. “Create Room as …” (Hesap adınızla oluşturma)
  5. Arama yapılacak kişileri seçiyoruz.
  6. “Join Room” (Odaya katıl).

Özellik yayınlandıktan sonra arama çıkmıyor ise güncel sürüm kullanıldığından emin olunsun ve bulunduğunuz bölgeye henüz gelmemiş olma olasılığına dikkat ediniz.

Bunların dışında;

  • Cihazın yazılımı ile uygulama sürümü uyumlu olması gerekiyor.
  • Cihaz donanımı yetersiz olabilir.
  • İnternet hız faktörüne dikkat edilmeli.
  • Uygulamadan ek doğrulama özellikleri eklenmeli.
Instagram görüntülü görüşme sayısı 50 kişi olacak
Instagram 50 kişiyle görüntülü görüşme nasıl yapılır
Takip etmek:
Teknoloji alanında uzun yıllar teknik personel olarak hizmet verdim. Web site yazarlığı ve editörlük hizmetine 2013 yılında başladım. Şu aralar hem kendi teknoloji haber sitemde hem Andronova' da makale yazarlığı yapıyorum. İlgi ve iş alanı: Bilgisayar ve mobil cihazlardaki genel sorunlara yönelik araştırma ve onarım, Aynı zamanda popüler operatörlerden birinin uygulamalarını inceleme ve raporlama.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe