Facebook fake profil sayısı ne kadar!

blank

Ünlü sosyal medya aracı Facebook uygulamasında bulunan kullanıcıların ne kadarı sahte profile sahip dersiniz? Öğrenmek için yardımcı araçların olduğunu söyleyelim.

teknik destek

Facebook son dönemde en çok konuşulan sosyal medya araçlarından biridir. Şuan itibariyle şirketin  milyonlarca kullanıcı bulunmaktadır. Facebook üzerinden bir çok kişi ticaret yapmaktadır. Bundan dolayı sahte hesaplarla oluşturulan bir çok profil bu uygulamada bulunabilmektedir. Bundan dolayı her beğenisi yüksek profiller sizi aldatmasın. Bunların bazıları fake hesaplar üzerinden oluşturulmuş olabilir.

Sahte facebook hesabı sayısı ne kadar

Facebook geçen günlerde uygulamasında bulunan fake hesaplar ile ilgili resmi açıklamada bulundu. Sizce ünlü paylaşım sitesi facebookta ne kadar fake hesap bulunmaktadır. Şuan itibariyle resmi rakamlara göre facebook uygulamasını kullanan iki milyar kişi bulunmaktadır. Buda uygulamada bu sayı kadar profil hesabının olduğunu göstermektedir. Bu rakam ile facebook rakiplerinin çok önünde yer alarak en fazla kullanıcısı bulunan sosyal medya aracı olmuştur. Fakat firma bu sayının yaklaşık olarak %13’nün sahte veya kopya hesaplardan oluştuğunu açıkladı.

Facebook fake profil sayısı ne kadar!
Facebook fake profil sayısı ne kadar!

Peki firma bu rakamı açıklarken bu soruna herhangi bir çözüm üretebilecek mi? iki milyar kişinin %13’nü aldığınızda karşınıza çok büyük bir rakam çıkmaktadır. Yaklaşık olarak 270 milyon sahte hesap olduğu görünmektedir. Bu rakam facebook tarafından oluşturulan bir algoritma ile belirlenmiş. Firma bu sahte ve kopya hesapları azaltmak için gerekli adımların atılacağını  açıkladı.

Bu açıklamalara ek olarak firma bu tarz kopya ve fake hesapları hiç bir zaman tasvip etmediklerini de açıkladılar.

Ayrıca firmanın yetkili ağızlarından biri olan ve facebook şirketinin finans patronu D. Wehner fake hesaplarla mücadeleye devam edeceklerini ve bu tarz hesaplardan ağın arındırılacağını açıkladı. İlerleyen günlerde gerçekten şirket bu işlemi başarıp başaramayacağını birlikte göreceğiz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!