Facebook gizli bağlanma gizli gezinme sayısı

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

Facebook nasıl gizli dolaşılır veya Facebook gizli bağlanma için öneri bir program veya uygulamalar var mı? Hesaba girerken ve gezinirken bilgilerinizin güvenliğini sağlama için ne yapılmalı?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Facebook kullanıcıların büyük bir oranı Facebook sitesine güvenmiyor. Facebook’ ta gezinirken bilgilerin güvenliğini sağlama, bilgilerin çalınmasını önleme ve Facebook gizli gezinme için ne yapmalıyım gibi arayış içerisine giriyorlar.

Tayvanlı güvenlik araştırmacısı Orange Tsai, Facebook’ a ait sunucuya sızarak dosya yükleme sisteminde bulduğu bir açık sayesinde Facebook’ tan 10.000 $ ödül aldı. Tabi Facebook’ ta açık bulunduğu haberi yayılmasıyla, Facebook kullanıcıları yine tedirgin oldu. Zaten bir çok kullanıcı Facebook’ u güvenli bulmuyordu.

Facebook, güvenlik için yoğun şekilde çalışma başlattı. Kullanıcılarına merak etmeyin Facebook sizi güvende hissetmenizi sağlayacak çalışmalarına devam ediyor.

Facebook gizli dolaşma sayısı

Bu yıl yapılan bir açıklamada 1 milyon Facebook kullanıcısı Tor denilen ağı tercih ederek Facebook’ a erişim yapıyor. İlginç olan 2015 yılında yapılan araştırmada bu rakam 500-525 bin arasındayken neden bu şekilde büyük bir kullanıcıya ulaştığı dikkat çekti. Tabi son gelişmelerle bu sayının artması bekleniyor. Ama şunu da belirteyim Facebook kullanıcılarının bir çoğu hemen hemen tüm özel şeylerini paylaşmakta. Ek olarak unutmayalım ki söz uçar yazı kalır!

Facebook gizli bağlanma gizli gezinme sayısı
Facebook gizli bağlanma gizli gezinme sayısı

Facebook gizli gezinme tercihi

Tor ağı, internette dolaşırken iz bırakmadan rahat bir şekilde hareket etmeyi sağlamasından dolayı, büyük bir kullanıcısı bulunmakta. Bazende yasaklı olan sitelere erişim için kullanılmaktadır. İnternet’ e nereden girerseniz girin güvenliği kendiniz sağlayın. Bilinçli kullanıcı daha güvende olur!

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Tabi VPN denilen yöntemle gizli gezinme mümkün. Tabi güvenli VPN uygulamalarının kullanılması gerekiyor. Ücretsiz olarak sunulanlarda kısa süreliğine veya belli bir MB kullanımına izin veriliyor.

Facebook gizli bağlanma programlarına dikkat

İnternette dolaşan bilmediğiniz programlardan uzak durunuz. Hatta bilinmeyen kaynaklardan program dahi indirmenin riskinden söz dahi etmiyoruz. Bir çok içeriğine virüs ekleyenlerin paravan siteler veya forumlarda bu bağlantıları paylaştığını görüyoruz.

Gizlilik adına kullanacağını yöntemleri araştırmadan bir şeye bulaşmayın. Artı kaynakların güvenirliğini dahi araştırın.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak