Instagram görüntülü arama çıkmıyor

Andronova

Instagram uygulaması görüntülü arama çıkmıyorsa çözümü kısmında aklımıza gelen önemli denemeler olacak. Arama işareti görünmüyorsa güncel olmama durumu var.

Instagram hikayelerle büyük başarı elde etti. Sonrasında yeni çıkardığı IGTV denilen video paylaşımı da baya gündemde kaldı. Şimdi de görüntülü arama yeniliği olay olacak.

Bu ağımızda uzun bir süredir beklenen bir yenilik daha çıktı. Bu yılın başlarında instagram‘ ın çalışmalara başladığı bilgisi gelmişti. Baya zamandır da bu özellik kullanıcıları tarafından beklenmekteydi. Dün itibaren resmen başlayan arama özelliği bakalım kullanıcılarından tam not alacak mı.

Eskiden kullanılan çok eski modellerin versiyonları desteklemezdi. Anlamak için elimizde bulunan başka cihazdan incelerdik. Tabi hesaba yapılan bir yaptırımla engel getirilmemiş olmasıyla aşağıdakilere bakılması önemli.

Instagram görüntülü arama olmuyor mu?

Görüntülü aramayı yapacağınız yerin doğru yer olduğundan emin olduktan sonra aşağıdaki önerdiğimiz adımları uygulayınız. Bazen anlık veya genel bir sorundan kaynaklanıyor olabiliyor. Alınan hatayı bize yazabilirsiniz. Görüntülü arama neden yok demeden önce kesinlikle önerilenleri deneyin. Kesin test etmeniz içinde iki önemli kısmın test edilemsi gerekiyor.

 1. Hesabın bilgiler alanından bir şeyinizi değiştirip kayıt ederken hata veriyorsa engel bulunuyor veya bir aksaklığın olduğunu düşünebiliriz. Bildirimde bulunmanız gerekebilir.
 2. Gelen bir güncellemenin uyum problemi doğurması. Buradakini anlamamız içinde önceki bir kaç versiyon üzerinden bakılması gerekiyor.
 3. Yaşanan belki o güne özel yaşanan olumsuzluklardan dolayı olabilir. Araştırılmasını öneriyoruz.
 4. Kameranızı ve uygulamanın test edilmesi adına benzeri platformlardan deneyiniz.

Geçici olma durumunu göz önüne alarak vpn denenebilir ve devam eden durumlarda sık bir şeylerin yapılmadan beklenilmesi daha mantıklı olacaktır.

Instagram görüntülü arama olmuyor mu?Instagram görüntülü arama çıkmıyor

Instagram görüntülü arama çıkmıyor yani görüntülü arama simgesi görünmüyor şeklinde yazanlara aklımıza düşenlerden söz etmek istedik. Belki şimdi yaşamış olduğunuz durumun genele veya belli bir kısmını etkilediğini düşünebiliriz. İş böyleyse araştırılması ve ona göre adım atılmalıdır. Belki kameranın izinlerinin verilmemiş olmasından dolayı çalıştıramıyorsunuzdur. Hesabın ve telefonun test edilmesi için alternatiflerle ilerlenmeli.

Yaşanan dakikalık veya saatlik arızalarda açıklamaların geç gelebileceğinden dolayı diğer ağlarda yapılan paylaşımların okunması gerekiyor. Tabi şahsınızın hesabı yasaklanmamış değilse.

Instagram görüntülü arama görünmüyor veya görüntülü arama yapılamıyor

 • Telefonunuzu kapatınız ve hesabınızın oturumundan çıkınız.
  • Uzun süredir yapılmayan cihaz ve oturumlarda sorun görülebilir.
 • Yeniliği kullanabilmeniz için instagram’ ın güncel uygulamasına sahip olmanız gerekiyor. Ya da bir kaç sürüm öncesi ile denenmesi.
 • iPhone’ dan aldığımız görüntülerin bir örnek taşıdığını vurgulayalım ve Samsung kullananların eski modellerinden de bakılması gerekebilir. 
 • Bazı kullanıcıların hesaplarına bu yenilik henüz gelmemiş veya kısıtlamayla karşılaşmış olabilir.
 • Hesabı ceza almış kullanıcılarda belki çıkmayabilir.
  • Anlaşılması için hesabın ayarlarından gerekli profillerden bir şeyleri değiştirerek deneyelim.
 • Uygulama kaldırıp cihaz önbelleğini temizleyip tekrar yükleyerek denenebilir.
 • İnternet hız sorunu veya engelleme sorunu olabilir.
 • Telefonun tarih / saat ayarları yanlış olabilir.
  • Her türlü uyarının çıkmasına sebep oluyor.
 • İlgili hesap başka bir cihazda denenmesi gerekebilir. Başka bir kullanıcı ile ilgli telefonda denenebilir.
 • Cihazı fabrika ayarlarına döndürmeniz gerekebilir.
  • Yazılımında aksaklıklar olduğunu düşünerek denenebilir.

Instagram görüntülü arama neden olmuyor demeden önce nelerin incelenmesi gerektiği hakkında araştırmanızı yapmanızı öneririz. Karanbole yapılan işlemlerin sonuçları can sıkıcı olması açısından önce önem sırasını belirleyerek ilerlenmesi şart.


Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2021, 22:44

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir