Facebook Kısa Mesajlar Nasıl Etkinleştirilir?

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

Facebook kısa mesajla nasıl etkinleştirilir? Hesap etkinleştirme sırasında kod kullanıcılara ulaşmadığında yapmaları gereken işlemler standart haline geldi.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Facebook üzerinden kısa mesajlarınızı etkinleştirmek için öncelikle Operatör’ünüzün Sms’i yani kısa mesajları destekliyor olması gerekmektedir. Facebok kısa mesajları ayarlar kısmından aktif hale getirebiliyoruz. Facebook kısa mesajları etkinleştirerek hesabınıza güvenli bir şekilde erişim yapabilirsiniz. Kısa mesajları etkinleştirme işlemi tamamen güvenlikle alakalı bir durumdur.

Sizin şifrenizi ele geçirseler dahi Sms’te yer alan kodu girmeden hesabınıza erişemezler. Facebook kısa mesajları etkinleştirmek için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Facebook Kısa Mesajları Nasıl Etkinleştirilir

Kısa mesajlar veya “Messenger” olarak da bilinen Facebook Messenger, kullanıcıların birbirleriyle anlık iletişim kurmasını sağlar. Ancak, bazı kullanıcılar Facebook kısa mesajlarını etkinleştirmekte zorlanabilirler.

1. Facebook Hesabınıza Giriş Yapın: Öncelikle, Facebook hesabınıza giriş yapın. Tarayıcınızı veya Facebook mobil uygulamasını kullanarak hesabınıza erişin.

2. Ayarlar ve Gizlilik Sekmesine Gidin: Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra, sağ üst köşede bulunan üç çizgi simgesine tıklayın. Açılan menüden “Ayarlar ve Gizlilik” seçeneğini bulun ve tıklayın.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

3. Ayarlar Sekmesini Seçin: “Ayarlar ve Gizlilik” menüsünden “Ayarlar” seçeneğine tıklayın. Bu seçenek, hesabınızın genel ayarlarını düzenlemenizi sağlar.

4. Mesajlar ve Gruplar Bölümüne Girin: “Ayarlar” menüsünden soldaki sütunda bulunan “Mesajlar ve Gruplar” bölümüne gidin. Bu bölüm, Facebook Messenger ayarlarını içerir.

5. Mesajlar Ayarlarını Düzenleyin: “Mesajlar ve Gruplar” bölümünde, “Kimlerden mesaj alabilirsiniz?” başlığı altında bulunan “Mesaj alabilme” seçeneğini bulun. Bu seçeneği düzenlemek için üzerine tıklayın.

6. Mesajları Etkinleştirin: “Mesaj alabilme” seçeneğini düzenledikten sonra, “Herkes” veya “Arkadaşlarınız ve arkadaşlarınızın arkadaşları” seçeneklerinden birini seçin. “Herkes” seçeneğini seçerseniz, Facebook’ta herhangi bir kullanıcı sizinle mesajlaşabilir. “Arkadaşlarınız ve arkadaşlarınızın arkadaşları” seçeneğini seçerseniz, sadece arkadaşlarınız ve onların arkadaşları sizinle mesajlaşabilir.

7. Değişiklikleri Kaydedin: Mesajlar ayarlarını düzenledikten sonra, yapılan değişiklikleri kaydetmek için sayfanın alt kısmında bulunan “Değişiklikleri Kaydet” veya benzeri bir düğmeye tıklayın.

Facebook kısa mesajlarını etkinleştirmek bu kadar basit! Artık Facebook hesabınız üzerinden mesaj alabilir ve diğer kullanıcılarla iletişim kurabilirsiniz. Unutmayın, Facebook’un gizlilik ve güvenlik ayarlarını düzenli olarak kontrol etmek önemlidir. Bu şekilde hesabınızı daha güvende tutabilir ve istenmeyen iletişimleri engelleyebilirsiniz.

Facebook Kısa Mesaj Etkinleştirme Adımları

Facebook hesabımıza giriş yapıyoruz. Profil simgesine tıklıyoruz, daha sonra ayarlar seçeneğine tıklayarak devam ediyoruz. Yeni açılan ekran üzerinden sağ taraftaki Mobil alanına tıklıyoruz. Mobil alanında cep telefon numaranız kayıtlı ise Kısa mesajları etkinleştir butonuna tıklıyoruz. Tıkladıktan sonra yeni bir ekran gelecektir, Ülke seçimini yapıyoruz. İkinci seçenekte ise operatör seçimi yer almaktadır. Bazı operatör listede bulunmayabilir.

Diğer operatörlerde kısa mesajları etkinleştiremezsiniz. Türk Telekom’u seçtikten sonra telefonuza bir onay kodu gelecektir ve artık kısa mesajlar etkinleştirilmiş olacaktır.

Facebook Mesaj Gelmiyor

Facebook hesabımıza giriş yapıyoruz. Ayarlar sekmesine giriş yapıyoruz. Yeni açılan ekran üzerinden Mobil sekmesine giriş yapıyoruz.

Facebook kısa mesajlar nasıl etkinleştirilir?
Facebook kısa mesajlar nasıl etkinleştirilir?

Kısa mesajları etkinleştir dediğinizde ülke ve Mobil operatörü seçiyoruz.

Facebook kısa mesajları etkinleştir
Facebook kısa mesajları etkinleştirme

Çok defa talep edilen durumlarda saatlik ve günlük olarak kısıtlama getirilebiliyor. Burada aynı şeylere devam edilmesi sonucu uzun zamanlığına bir engel oluşumuna gidilecektir. Yani uğraşmadan beklemeniz yeterli olacaktır. Sonrasında size tekrar aynı alanı açacak veya gönderim özelliği çalışacaktır.

Geliştiriciye iletmek adına form kullanılabilir. Unutmadan belki geçici bir durumla karşı karşıya kalmış olma ihtimalini de düşünebiliriz.

Sim kartınızı değiştirmeniz veya hattınızı taşımanızda bu mesajın belli güne kadar gelemeyeceğini söyleyelim. Bu ek bir önlemdir ve tüm yerlerde böyledir.

Facebook Kısa Mesaj Onay Kodu Nasıl Alınır ?

Aşağıdaki ekrana geldiğinizde cep telefonunuzun kısa mesaj bölümünden F harfini yazıp 3233‘e sms olarak gönderdiğinizde bir kod gelecektir o kodu onay kodu kutuğuna yazarak sonraki dediğinizde hesabınız artık kısa mesajlar için etkinleştirilmiş olacaktır.

Kesin çözümü bu adresle facebook.com/help/contact/283958118330524 Facebook’ a sorunu iletmeniz. Talep işleme alındıktan sonra cevabı doldurduğunuz forma eklediğiniz e-posta adresinize gelecek. Bu en son deneyeceğiniz yöntem olacak. Bu yöntem hesaplarına giremeyenler içinde kullanılabilir.

Facebook Kısa Mesajlar Nasıl Etkinleştirilir Başvurusu

Kod sorunlarında veya erişim sırasında oluşan aksaklıklarda başvurmanız adına bir kaç önemli bağlantı ağla ilgili bulunmakta. Direk mesaj başlığı altında dolduracağınız formla geri dönüşler için bir hafta aralıklı bekleyin. Sonra tekrardan başvurun.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir