Facebook Lite nedir ne işe yarar

Andronova
2 Minimum Okuma

Facebook uygulamasını kullanırken telefon çok yavaşlıyor mu? O zaman Facebook Lite nedir ne işe yarar yazımız işinize yarayacak.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Facebook video izlerken duraklama oluyor veya telefonu yavaşlatıyor diyorsanız, Facebook Lite uygulaması çok işinize yarayacağını düşünmekteyiz.

Facebook’ ta hızlı fotoğraf palaşma ve hızlıca video nasıl yüklenir diyenlere bir öneri uygulamamız olacak. İnternet paketi hızlı bitiyorsa, elefon yavaşlıyorsa ve daha az internet tüketimini sağlamak istiyorsanız o zaman size önereceğimiz Lite uygulamasını muhakkak kullanınız.

Facebook Lite, Facebook’ un resmi uygulamasıdır. Normal uygulaması ağır çalıştığından ve mobil internet veri tüketimi çok yaptığından Facebook tarafından bu uygulama çıkarıldı. Uygulama küçük dosya boyutuna sahip olduğundan hem hızlı yüklenir hem de çok az yer kaplar.

Facebook Lite ile paylaşımlar daha hızlı açılır. Tabi bu bazen telefonlara göre değişebiliyor. Nedeni bizimde bazı cihazlarda test ettiğimizde paylaşımların ekran geç düştüğüne şahit olduk.

Programın arayüzü biraz yapmacık gibi duruyor. Mesajlara cevap yazmak sitediğimizde de çok beklediğimiz zamanlar oldu. Birde bildirimlerde sanki aksaklık gördük. Tabi bu denediğimiz zamanlarda olan bir durum olabilir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
Facebook Lite nedir ne işe yarar

Facebook Lite ne işe yarar?

Facebook Lite uygulaması, paylaşacağınız fotoğraf veya video’ yu hızlı bir şekilde yükler. Hem az veri tüketir hemde hızlı çalışır. Uygulama aynı zamanda düşük internet bağlantılarında sorunsuz çalışır. Facebook’ ta yapılan paylaşımlar ve etkinlikte 2G / 3G ve 4.5G LTE internet bağlantılarında sorun çıkarmadan çalışmaktadır.

Özellikle Android işletim sistemine sahip cihazlara özel olarak tasarlanmıştır. Kontrolsüz internet paket veri kullanımını engelleyerek daha az veri kullanımı ile erişim yapmanızı sağlar.

Lite, aynı zamanda bağlantı zayıflığı nedeniyle internet bağlantı kopmalarını da önler. Sizde Android cihaza sahipseniz ve internet paketi’ nin hızlı bir şekilde bitmesini istemiyorsanız, bu uygulamayı denemenizi öneririm.

Kullanımda aksaklıklar yaşayanların önceki versiyonlara bakmalarını önermekteyiz. Kullanılan cihazlardaki yazılım versiyonları ile uyum sıkıntısı yaşandığı zamanlar olabiliyor.

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir