Facebook Messenger geçmişini silme

media 8980

Facebook Messenger geçmişini silme konusunda geçmiş dönemlerde de paylaşımlarımıza denk gelmeniz mümkün. Yapılan görüşmelerin nasıl silineceği ve Messenger’ da yer alan bütün yazışmalarınızı bu yöntem ile temizleyebilirsiniz.

teknik destek

Facebook mesenger uygulaması ile geçen zaman dilimlerinde göndermiş olduğunuz mesajlarınızı sonradan nasıl silebileceğinizi bu makalemizde yayınlayacağız. Çünkü facebook göndermiş olduğunuz bütün mesajlarınızı kayıt altına almaktadır eğer siz bu mesajları silmezseniz hesabınızla birlikte durmaya devam edecektir. Ayrıca Facebookta yer alan arşivleme özelliği mesajları silme anlamı taşımamaktadır. Arşivleme farklı bir işlevi yerine getirmektedir. Kısacası arşivlediğiniz mesajlar halen facebookta barınmaya devam etmektedir. 

Facebook şirketi kullanıcılarının yaptıkları işlemleri başarılı bir şekilde arşivlemektedir. Facebook kullanıcılarının bir birleri ile yaptıkları yazışmaları arşivlediğinden dolayı çok fazla uğraş sarfetmeden bu mesajlara ulaşabilirsiniz. Bu kadar kolay ulaşılabilen yazışmalar bazen kullanıcıların başını ağrıtabilmektedir. Bundan dolayı eğer yazmış olduğunuz bir şeyden dolayı sonradan pişmanlık duyduysanız bu özelliği kullanarak mesajlarınızı silebilirsiniz.

Facebook Messenger geçmişini silme
Facebook Messenger geçmişini silme

Facebook uygulamasında görünürde bir işlemi silmek ,istediğinizde aslında arşivleme yaptığınızı başta belirtmiştik. Facebook milyonlarca kullanıcısının yaptığı işlemleri silmek yerine arşivleme yoluna gitmektedir. Adeta facebook silme işlemini zorlaştırmaktadır.

Facebook uygulanmasında bir kişi ile yapmış olduğunuz bütün sohbetlerinizi kaldırmak için sağ üst kısımda yer alan X işaretine basmanız gerekmektedir. Bu sohbetinizin uzunluğuna bakmadan facebook işlem menüsünü karşınıza getirecektir. Fakat gelen menüde silme değil arşivleme seçeneği görünecektir. Eğer arşivlerseniz yine sol kenarda bulunan “daha fazla” seçeneğine tıkladığınızda bütün arşivlediğiniz sohbetler karşınıza çıkacaktır. www.andronova.net

Facebook sohbet geçmişini silme 

Peki biz sohbetlerimizi nasıl silebiliriz ? Aslına bakarsanız faebook istediği kadar silme işlemi zorlaştırsın birazdan da görebileceğiniz gibi sohbet geçmişini silmek hiç de zor değildir.

Bunu için sohbet kutucuğunu üstünde yer alan küçük çark simgesine tıklamanız yeterlidir.

Bu bölüme giriş yaptığınızda facebook bir çok seçenek sizlere sunacaktır. Fakat bizleri ilgilendiren iki seçenek bulunmaktadır. Bunlar Dizilerini Sil ve İletileri Sildir.

Dizileri sil seçeneğini kullanırken dikkatli olmanızı öneririz. Çünkü eğer bu seçeneğe tıklarsanız bir daha geri döndürülmemek şartıyla bütün sohbet geçmişiniz silinecektir. Kısacası bir daha kurtaramazsınız.

Son olarak ise sadece mesajlarınızın arasından silme yapmak isterseniz İletileri Sil seçeneğiniz seçiniz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın