WhatsApp kişiyi anlık takip etme

media 7579

Whatsapp' ta birini anlık olarak takip eden raporlayan uygulama bir nevi casus yazılım. Rehberdeki kişinin kiminle görüştüğünü yani mesajlaştığını gösteren programın adı.

Andronova

Yazılım üzerinden geliştirilmiş olan ve birini anlık olarak takip ederek raporlayan Chatwach uygulaması, konuşulan kişinin Whatsapp uygulaması içerisindeki hareketlerini gözleyebiliyor. Dünyanın en çok bilinen ve en popüler olan anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp üzerinden yapılan görüşmeler ile karşı tarafın ne zaman uygulamaya giriş yaptığına, ne zaman çıkış yaptığına dair anlık bildirim alabilmek bu uygulama sayesinde mümkün oluyor.

Bu tarz programlar da kişisel verilerin alınması veya daha sonra güvenlik zafiyatına neden olduğu görülmekte. Bu haberimiz bu tarz uygulamalar ile nelerin yapılabildiğini göstermek.

Kullanılan yardımcı programların neden olacağı durumlardan bazıları:

  • Erişime izin verilirken nelere izin verildiği önemli bir durum. Rehber, mesaj kısmı ve dahasına erişim verildiğinde yarın bu yazılımın kişisel verilere ulaşıp pazarlamayacağından emin olamazsınız.
  • WhatsApp’ ın tehlikeli görerek hesaba engel koyması ya da kullanıma kapatması.
  • Arka tarafta donanımı aşırı tüketmesi.
  • Güvensiz hale getirecek yapılandırmaya neden olması.

İçeriğimizdeki başlıklar

Chatwach uygulaması

Uygulama içerisinde yer alan özellikler sayesinde Whatsapp konuşmalarının takip edilmesi ve her iki tarafında birbirlerinin giriş çıkış anlarını öğrenebilmeleri gibi casus yazılımlar yer alıyor. Uygulamanın IOS sistemi içerisinde yer alan modülünde telefon kullanıcılarının anlık bildirim alma uygulaması olan Chatwach’ı istedikleri zaman kaldırabilmeleri ya da aktif edebilmeleri söz konusu oluyor. Chatwach uygulaması başlı başına bir casus yazılımı olarak kişilerin Whatsapp hareketlerini tahmin edebilme özelliğini barındırıyor.

WhatsApp kişiyi anlık takip etme

Chatwach özellikleri

Kiminle mesajlaştığını görme programı ile uygulama bilgileri verilmiş olan kullanıcının uyuduğu ve uyandığı saatleri dahi kontrol edebilme özelliğine sahip. 2 Dolarlık bir indirme ücreti olan bu uygulama her iki tarafın birbirleri ile sohbet edip etmediğine dair tahminlerde bulunarak anlık olarak bildirim sağlama özelliğine de sahip. Şu an sadece IOS sistemlerinin marketi olan App Store’da bulunan bu uygulamanın kısa süre içerisinde Android tarafına gelmesi bekleniyor.


Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2021, 20:06

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın