Facebook sınırsız doğum tarihi nasıl değiştirilir

Facebook sık sık doğum tarihi değişikliği nedeniyle Facebook doğum tarihi değiştiremiyorum. Sınırsız doğum tarihi değiştirme nasıl yapılır değiştiremiyorum ve Facebook kaç kez doğum tarihi değiştirilir?

Facebook sınırsız doğum tarihi nasıl değiştirilir
müşteri hizmetleri

Sosyal medya hesapları oluştururken, kurum tarafından çeşitli bilgiler vermeniz istenecektir. Verdiğiniz önemsiz bilgilerin yanı sıra, kimlik ve iletişim bilgileriniz gibi önem taşıyan bilgilerde olacağından, bu bilgilerin sisteme doğru girilmesi, sosyal medya güvenliğiniz açısından önem taşıyor.

Facebook hesaplarında çoğunlukla gerçek bilgiler kullanılarak açılmamakta. Rastgele yazılan bilgiler ileride bazı sorunları beraberinde getirebiliyor. Hesap şikayetlerinde veya hesap çalınma gibi sorunlarda başvuru yapıldığında gerçek bilgiler kullanılmaması nedeniyle hesap işlemlerinde sorunlarla karşılaşılmakta. Bir diğer sorun ise sık sık değiştirilen doğum tarihi nedeniyle değiştirilememe. Doğum tarihi değişmiyor ise bu sorun için net çözümü aşağıda yayınladık.

Facebook doğum günü nasıl değiştirilir?

Facebook doğum tarihi değiştirme: En çok kullanılan sosyal medya hesaplarından Facebook hesabınıza daha önce kaydettiğiniz bilgileri değiştirme özelliğini kullanıcılarına sunuyor. Doğum tarihinizi değiştirebilmek için Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra ''hakkında'' bölümüne girin, karşınıza açılan sayfanın sol kısmında bir menü listesi yer alacak bu bölümde 'iletişim bilgileri ve temel bilgiler' bölümüne giriş yapın. Karşınıza çıkan sayfada doğum tarihi ve doğum yılınızı değiştirebilirsiniz.

Facebook sınırsız doğum tarihi nasıl değiştirilir

Facebook kaç defa doğum tarihi değiştirilebilir?

Bu işlemi sık sık yapmanız mümkün değildir. Bu işlemi tekrar yapmak istediğinizde bu kısmın kilitli olduğunu görürsünüz. Değiştirmek konusunda kararlı iseniz Facebook birimine doğum günü tarihinizi değiştirmek için değiştirme talebi gönderebilirsiniz.

Facebook doğum tarihi nasıl değiştirilir? Facebook hesabınız için www.facebook.com/help/contact/233841356784195 linki ile doğumgünü değiştirme talebini site üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. 

Açılan sayfaya 'doğum tarihi' kısmını doğru ve eksiksiz girin ve altta bulunan 'değişikliğin nedeni kısmına' 'gerçek doğum günü' bölümünü seçebilirsiniz. Bilgileri eksiksiz ve doğru girerek gönder butonuna basınız. İşleminiz Facebook ekibine değiştirilmesi için gönderebilirsiniz.

Facebook kaç defa doğum tarihi değiştirilebilir?

Facebook hesabınızda yer alan kişisel bilgilerin doğru olması güvenliğiniz açısından doğrudur. Kişisel bilgilerin doğruluğu sahte hesapların engellemesi içinde bir önlemdir. Kişisel bilgiler hakkında yalan beyanda bulunmanız Facebook tarafından profilinizin kapatılmasına sebep olabilir. Unutmadan hesabınıza giriş için ek bir doğrulama yöntemi ekleyiniz.

Facebook iletişim formundaki bilgileri doldurduktan sonra 3-4 gün bekleyiniz. Donüş gelmezse bir daha gönderiniz.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2018, 17:31
müşteri hizmetleri