Telefondan Facebook kişi engelleme şikayet etme

Facebook hesap engelleme ve şikayet etme nasıl yapılır? Facebook rahatsız eden kişiyi şikayet etmek için ne yapmalıyım diyen kullanıcılar ister iPhone ister Android telefondan anında yapın.

Telefondan Facebook kişi engelleme şikayet etme
müşteri hizmetleri

Facebook kişi engelleme şikayet etme mobil uygulamadan nasıl yapılır? Facebook' da rahatsız eden kişileri şikayet etmek için ne yapılmalı? Hayatımızın bir parçası haline gelen sosyal medya, bizlere her türlü hizmeti sunduğu gibi bir takım iş veya arkadaşlık sistemlerini de sunuyor. 70 yaşında ki yaşlıların bile ilgi göstererek dünya da 3 milyar insan tarafından kullanılan ve artık hayat damarlarımızdan birisi haline gelen sosyal medyanın en büyük işini yapan Facebook, hayatımızda vazgeçilmez oldu.

Sosyal medyanın başladığı an kabul edilen ve sahibinin büyük uğraşları sayesinde sahibini dünyanın en zenginlerinde ilk 10 sıralamasına girmesini sağlamıştır. Kullanıcılarının büyük beğeni toplamış olan Facebook, insanların düşüncelerini özgür bir şekilde ve istedikleri fotoğrafları istedikleri zaman yükleyip, yorum yapıp, yer bildirimi yapıp, hatta ve hatta ücretsiz arama yapma imkanlarını sunan Facebook da istenmeyen durumlara da maruz kalma imkanımız oluyor. İşte bu istenmeyen durumlar için son dönemlerde yapılan güncelleme ile engelleme ve şikayet etmek gibi dileklere Facebook şirketi tarafından yapılmıştır.

Şirketin müşterinin memnun olmasının en temel olduğunu vurgulayan Facebook ‘un sahibi konumunda kişi Mark Zuckerberg istenmeyen kişilerin kolayca ve kısa bir yöntem ile istek dışı bırakarak sizleri rahatsız etmelerini izin vermemiş olacaksınız. Özellikle genç kızların başına gelen bu talihsiz olayları engellemek için oluşturulan engelleme ve şikayet etme olaylarını bilmeyen kişiler arama motorlarına sıklıkla mobil Facebook uygulamasından kişi engelleme ve şikayet etme veya PC üzerinden Facebook uygulamasından kişi engelleme ve şikayet etme soruları sıklıkla soruluyor.

Facebook kişi engelleme nasıl yapılır?

Facebook hesabınızdan şikayet etmek istediğiniz kullanıcının profilinden kolay şekilde şikayet edebilirsiniz. Eğer Facebook' da kişi engellemek istiyorsanız, aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli.

Örnek olarak Facebook kişi engelleme iPhone cep telefondan Facebook uygulaması üzerinden hesabınıza giriş yapıyoruz. Ben iPhone kullanıcısıyım bunu belirterek devam ediyorum. Ekranda açılan bölümde aşağıda yer alan üç çizgiye tıklayınız. "Gizlilik Kısayolları" seçeneğine giriniz. "Diğer Ayarlar" ve "Engelleme seçenekleri" ile engellemek istediğiniz Facebook hesabının kullanıcı adı veya mail adresini yazıp "Engelle" butonuna dokunmanız yeterli.

Telefondan Facebook kişi engelleme şikayet etme

Facebook kişi engelleme android

Facebook kişi engelleme

Facebook şikayet etme 

Facebook şikayet etme sonrasında engelleme

Facebook şikayet etme sonrasında engelleme

Sizleri rahatsız eden bu kişileri özellikle sıkça sorulan sorular arasında yer alan mobil Facebook uygulamasından kişi engelleme ve şikayet etme olayını Facebook hesabınıza giriş yaparak daha sonra ayarlardan gizlilik programı üzerinden engelleme veya şikayet etme veya istediğiniz kişiyi üzerinde bulunan diğer seçeneklerden engelleme ve şikayet etme sistemini uygulayabilirsiniz. Android ve iPhone uygulama üzerinden sorun yaşayanlar aşağıdaki adresi denesin.

Facebook profil üzerinden şikayet etmede sorun yaşayanlar için formla şikayet etme adresi facebook.com/help/contact/274459462613911

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2018, 17:31
müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Furat erdemer
Furat erdemer - 3 yıl Önce

Kapatlm

Teknoloji haberleri