Facebook’un Sanal Asistanı “M”, Ekran Görüntüleri Sızdırıldı

media 12573

Akıllı telefonlarla hayatımızın vazgeçilmez yardımcıları haline gelen sanal asistanlar, günden güne daha da akıllanırken, sayıları da artmaya devam ediyor.

teknik destek

Apple’ın Siri, Google’ın Google Now (Google Asistan) ve Microsoft’un Cortana‘sının başı çektiği sanal asistan pazarında, “Google Now, Siri ve Cortana: Sanal Asistanların Savaşı” başlıklı detaylı sanal asistanlar karşılaştırması yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Sanal asistan pazarına önemli bir giriş yapmaya hazırlanan Facebook‘un, daha önce Moneypenny isminde bir sanal asistan geliştirdiğinden burada sizlere bahsetmiştik.

Görünüşe göre Facebook sanal asistanını bitirmek üzere ki, cevaplarıyla şaşırtan Facebook M ekran görüntüleri heyecanlandırıyor.

facebook-m-goruntu1

Facebook Messenger üzerinde çalışan ve kendini “M” olarak tanıtan Facebook’un sanal asistanı, gerçek insana oldukça benzeyen cevaplar verebiliyor.

facebook-m-goruntu2

Yardım talebinde bulunan kişi, “benim için uber’i arar mısın? Sanırım lütfen demeliydim. Lütfen M! Sonsuza dek minnettar olacağım” şeklinde mesaj gönderdikten sonra, M’in verdiği cevap, “Maalesef, sizin için uber’i çağıramam. Başka bir konuda size yardımcı olabilir miyim?” şeklinde.

facebook-m-goruntu3

Bir başka örnekte ise; yakınlarında güzel vejeteryan yemekleri nerede bulunuyor sorusuna karşılık olarak, M’in verdiği cevap, “Sadece netleştirmek için soruyorum, aklınızdaki yer tam olarak neresi?” şeklinde.

Herhangi bir ürün tavsiyesi, yer bilgisi, uçuş bilgileri ve daha bir çok konuda örnek var ama, genel olarak Facebook’un sanal asistanı M’in oldukça “insancıl” olduğunu söylemek mümkün. Görünüşe göre çok yakında sanal asistanlar arasına, oldukça güçlü bir rakip geliyor. Heyecanla bekliyor olacağız.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın