Facebook şüpheli hesap hareketleri tespit ettik

Andronova
4 Minimum Okuma

Facebook şüpheli hesap hareketleri tespit ettik görünüşe göre, başka birinin veya internet sitesinin sana ait bazı hassas hesap bilgilerine erişmiş olmasından dolayı hesabın spam yayıyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bir ziyaretçimizin mesajında; Facebook hesabıma girerken yukarıdaki şekilde bir uyarı aldım. Sonrasında ise hesabımda erişim jetonu gibi bilgi karşılığı fırsat sunan sahte bir durum oluştuğu yönünde açıklama geldiğini yazmış. Hesabın güvene aldıklarını da eklemişler.

Facebook şüpheli hesap hareketleri sorunu

Hesabınızda şüpheli görülecek tüm davranışların bir sonucu olarak hesap üzerinden bir dizi kısıtlamalar uygulandığı dönemler oluyor. Bunlardan biri olan başlıktaki durum tamamen geçici olan bir güvenlik önlemidir.

Bir çok hesap sahibinde çıkması mümkün olan bu sorunun temelinde yanlış anlama durumu var. Kullanıcı bilinmeyen cihazlarla yaptığı hesap işlemlerinde yanlış anlaşılma olasılığına düşüyor. Özellikle VPN gibi yöntemler kullanan hesaplarda daha sık çıkar.

Facebook hesabınıza başka cihazlardan (tablet ve cep telefonu), bilgisayarlardan ve farklı internet ağından girip deneyiniz. Eğer DNS veya VPN tarzı programlar kullandıysanız iptal edip tekrar deneyiniz. Facebook hesabına giriş yaptığınız yerdeki sistemde virüs taraması yapınız. İnternetten online virüs taraması yapmanızı da öneririm.

Facebook şüpheli hesap hareketleri tespit ettik çözümü

Facebook’ a başvuru için: facebook.com/help/contact/255904741169641 ve facebook.com/help/contact/295309487309948 adreslerini ziyaret edebilirsiniz. Durumunuzu belirten seçenek ya da detay yazarak başvurunuz. Facebook başvurusundan sonra 1-3 gün geri dönüş için bekleyiniz. Geri dönüş yapılmazsa tekrar başvuru yapınız. Facebook müşteri hizmetleri telefon numarası haberimizi inceleyiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Facebook hesabınıza giriş yapmaya çalıştığınızda IP adresi engellendi şeklinde bir uyarısı alıyorsanız modemi kapatıp açınız. Mobilde internet erişimini kapatıp telefonu da kapatıp açınız Giriş sorunları için sitemizdeki Facebook müşteri hizmetleri yazısındaki başvuru adreslerini deneyin.

Hesaba girerken Facebook şüpheli hareketler tespit edildi hesabın güvenlik önlemi nedeni geçici bir süre durduruldu yazmakta. Burayı aşmak için yazıdaki URL ve sayfaya bakın.

Facebook’ ta şüpheli hareketler tespit edildiğini belirten veya hesabın güvenlik nedeniyle geçici bir süre durduruldu şeklinde hata alan kullanıcılar çözüm yazımızda. Zaman zaman kronik şekilde çıkan hataların bazı dönemler ismi değişebiliyor. Sonu baş veya tamamı değişiyor ama sıkıntı aynı kalıyor. 🙂

Facebookta hesabında şüpheli hareketler tespit edildi şifrenizi değiştiriniz uyarısı ne demek? “Hesabın bir güvenlik önlemi olarak geçici bir süre için durduruldu hatası” şeklindeki uyarının en büyük nedeni hesap çalınması veya çalınma teşebbüsü. Direk biri hesabımı çalmaya çalışıyor diye paniklemeyin, belki de farklı cihaz ve yerlerden giriş yapıldıysa şüpheli olarak görülebilir.

Örnek cihazınızda vpn kullanıyorsunuz ve ülke Türkiye dışında görüldüğü için şüphe arz edebiliyor. İlk zamanlar direk bir müdehale edilmezken zamanla hesabın doğrulanması istenilebiliyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Facebook şüpheli heraketler tespit edildi başvurusu 

  • facebook.com/help/contact/295309487309948
  • facebook.com/help/contact/255904741169641

Bu hata bazen çok fazla yanlış şifre denemesinden bazende başka ip adreslerinden giriş denemesi kaynaklı olabiliyor. Bazende hesap çalma girişimleri sebebi ile güvenlik önlemi alınarak hesap kilitleniyor. Yukarıdaki iletişim formunu kullanınız ve alternatif olarak bilgisayardan da girmeye çalışınız.

Farklı yerlerden özellik yurtdışından hesap girişi gibi durumlar bu soruna yol açar. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için tüm güvenlik seçeneklerini doldurunuz. Gerekli yönergeleri takip ediniz ve bir ihtimal kimlik istenebilir. Birde resimli kod doğrulamasından geçilmesi istenilebilir.

Şunlara kulak verin:

  1. Sık denemeler farklı sorunlara yol açabilir. Bekleyip görmeniz daha hayırlı olabilir.
  2. Farklı cihazlarla sık sık giriş çıkışlar sorun çıkarabilir.
  3. İnternet ağlarına dikkat edilmesi gerekiyor. Güvenli görülmeyen ağlar ve cihazlar engel çıkarır.
  4. Profildeki bilgilerin doğru olması önerilir. Sık değiştirme yine şüphe getirir.
  5. Virüslü sistemler girişleri kısıtlar.
  6. Tarih ayarlarının yanlış göstermesi giriş sorunu çıkarabilir.
Facebook hesabında şüpheli hareketler tespit edildi
Facebook şüpheli hesap hareketleri tespit ettik

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir