Facebook telefon numaramı değiştirdim giremiyorum

media 11637

Facebook telefon numaramı değiştirdim giremiyorum şeklindeki yardım taleplerinin bir çoğuna verilen yanıt olumsuzdur. Çıkış yolu arayanların atacağı adımları yazmaya çalıştık.

Andronova

Facebook hesap etkinleştirmenin en kısa yol ilgili formunu doldurmak olacak. Doğrulama talebi için aşağıda kullandığımız URL adresine girip ilgili alanları doğru şekilde doldurun ve dönüş zamanını bekleyin.

Facebook hesabınızı doğrulamak için telefon numaranızı kullanamıyor musunuz? Devlet tarafından verilen kimliğinizin ekran görüntüsünü Facebook’ a göndererek hesabınızı etkinleştirebilirsiniz.

Facebook kimlik doğrulama telefon numaramı değiştirdim
Facebook telefon numaramı değiştirdim giremiyorum

Facebook numara doğrulama başvurusu

Güvenlik uyarısı aldınız ve hesaba giriş için doğrulama kodu isteniliyorsa, operatör taşımalarında belli bir süreye kadar bildirim almazsınız.

Hesap tarafında kullanacağınız bağlantılar facebook.com/help/contact/357439354283890 ve doğrulaması sorunu için URL facebook.com/help/contact/283958118330524 olacak.

Diğer sorunlarınız içinde giriş sorunu bildirim formundan yararlanın. Bunlarla alakalı geniş bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Ek bilgi olarak hat değişimi yani yeni sim kart alımlarında veya operatör değişikliği örnek Turkcell’ den Türk Telekom’ a geçtim gibi durumlarda bildirim mesajları belli bir süre telefona gelmeyecek. Bu bir güvenlik önlemidir.

Gönderilen taleplere dönüş süresi net bilinmiyor. İlk hafta dönülmeyen hesaplara önerimiz her hafta bir kez başvurunuzu tekrarlayın.

Facebook telefon numaramı değiştirdim başvurusu

Destek talebinde bulunacakların yapacakları işlemlerde eskiden o hattın size ait olduğunu doğrulamanız önem arz edecektir.

Belgelerle iletişime geçenlerin değerlendirme süreçleri durumun büyüklüğüne göre uzayacaktır. Kesin olumlu döneceğinin garantisi olmadığını bilerek daha sağlam kanıtlarla işlem yapılmalı.

Size ait olmayan hesaplar için vereceğiniz cevaplar şüphe uyandırır ve güvenliğe takılırsanız uzayacak bir süreç sizi bekleyecek.

Kapatılan veya iptal olan numaranın geri alınması

Bir çok hat sahibinin kapattıkları telefon numaralarını tekrardan geri alabileceklerinden haberleri yok. Eskiden sanırız 2 yıl içerisinde geri açtırma imkanı sunulmaktaydı. Sonradan 1 yıl oldu diye hatırlıyoruz. Bu süre dikkate alınarak ilgili operatörün iletişim merkezlerinden başvuruda bulunmanız gerekiyor.

Sizin için önemli hesapların geri alınması adına biraz fazla ücret ödeyerek ilgili numaranın açılması sağlanır. Süresi dolmuş kişilerin özel bir talep oluşturması adına operatör çağrı merkezinden yardım istemeleri gerekiyor. Tabi ilgili numaranın boşta olması gerekiyor.

Numara hangi operatöre iade edilmiştir diye merak edenler için kısa kodların hangi operatöre ait olduklarını bilmeleri yeterli. Örnek 053 şeklinde başlayan numaralar Turkcell, 054 başlayan Vodafone ve 050 gibi kodlar Türk Telekom’ a aittir.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın