Facebook telefon numarası onaylama hatası

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

Sosyal uygulama kullanıcılarının zaman zaman karşılaştığı Facebook telefon numarası onaylama hatası bu içeriğimizde cevaplanacak.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Faceboook hesabınızı oluştururken üyeliğinizi tamamlayabilmeniz için e-posta ve cep telefon numaranızı onaylamanız gerekmektedir. Facebook bu hesaba tanımlamış olduğunuz e-posta ve cep telefonun sizlere ait olup olmadığını bu yöntemle kontrol etmektedir. Facebook üyeliğiniz sırasında vermiş olduğunuz bu bilgi ileride hesabınızı kurtarmanız da sizlere çok yardımcı olacaktır. Çünkü her geçen gün etrafımızda hesabı çalınmış bir kişi görebilmekteyiz.

Facebook hesabı çalınan kişilerin başlarına gelenler hiç de hoş şeyler olmuyor. Hesabı başkaları tarafından çalınan kişiler yakınları tarafından aranarak bu tarz söylemleri nasıl söyledin diye uyarılmaktadır. Sizin adınıza duvarınıza hoş olmayan cümleler yazabilirler veya yine sizin adınıza sevdiklerinizden borç para, kontör gibi maddi anlamda bir şeyler isteyebilirler. Bunların dışında kanunsuz bir iş yaparsalar başınız emniyet güçleri ile belayada girebilir. Bundan dolayı Facebook hesabınızın çalınmaması için bütün önlemleri alınız. Bu önlemlerden biride hesabınıza cep telefon numarası tanımlamanızdır. Eğer tanımlamadıysanız aşağıdaki adımları takip ederek tanımlayınız.

Facebook cep telefonu onaylama hatası

Facebook hesabınızı oluştururken veya numara değişikliği yaparken karşılaşılan problemlerden biri kod gelmeme sorunu. Uzun yıllar değişmeyen konulardan biri olan bu sıkıntının şu zamanda hala devam etmesi ilginç. Tabi eskiye nazaran nadir karşımıza çıksa da hala güncelliğini korumakta.

Facebook telefon numarası onaylama hatası çoğunlukla aynı sebeplerden ötürü çıkmakta. Lakin öncelikle bunun sistem problemi olup olmadığının araştırılması şart. Yani bakmışsınız başka kullanıcılarda da var ama siz bunu araştırmadan bir çok işlem denemesi yapmışsınız. Sonunda ya yaptıklarınızın bir sonucu oluyor ya da boşa giden saatler.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

İlk kontrol edeceklerinizin sıralamasını aşağıya ekliyoruz. Sonrasında yine deneme ve çözüm odaklı neler yapılacağını yazacağız.

Yapacağınız araştırmalarda kesinlikle hem bulunduğunuz şehirde, hem mahallede (ev / iş internet kullanıcıları için) hem de farklı şehirlerde aynı sıkıntıyı çekenler var mı bakmanız gerekiyor.

Facebook telefon numarasi 2
Facebook telefon numarası onaylama hatası

Facebook telefon numarası olmadan onaylama şeklinde arama yapanların esasında sıkıntısı ilgili numaranın kapatılması veya herhangi bir sebepten ötürü erişim yapılmamasından dolayıdır. Burada yapılacak ise numara kaldırmaya yönelen talep gönderme işlemidir. Bu da daha önce bu ağla alakalı müşteri hizmetleri adlı bir içeriğimizde yer alıyor.

Facebook telefon numarası nasıl eklenir?

Farklı internet, telefon, hesap ve numara ile denedikten sonra durumunuz netleşecek. Tabi bu deneme bulunduğunuz bölgede başkalarında yaşanmayan durumlar için uygulanacak.

 • Facebook hesabınıza yeni bir cep telefon numarası tanımlamak istiyorsanız veya var olan numaranızı kaldırmak istiyorsanız ilk olarak yapmanızı gereken hesabınıza giriş yapmaktır.
  • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede yer alan aşağı doğru ok simgesine tıklayınız.
  • Ok simgesine tıkladıktan sonra karşınıza açılır bir menü gelecektir. Bu menüde ağla ilgili işlemlerinizi yapacağınız bir çok seçenek çıkacaktır. Bu seçenekler içerinde yer alan Ayarlar yazısına tıklayınız.
  • Ayarlar bölümüne giriş yaptığınızda ağ sizlere yeni bir ekran açacaktır. Bu bölümde hesabınız ile ilgili bütün ayarlarınızı yapabilirsiniz. Ayarlar bölümüne girdikten sonra sağ tarafta yer alan menüden mobil yazısına tıklayınız.
  • Mobil ayarları başlığı altında bir sayfa açılacaktır. Ekranın sağında yer alan Bir başka cep telefonu numarası ekle yazısına tıkladığınızda yeni bir numara ekleyebilirsiniz. Ayrıca ekranda görünen numaranın yanında bulunan kaldır yazısına tıkladığınızda tanımladığınız numarayı silebilirsiniz.
  • Bu işlemleri bitirdikten sonra gelen onay kodunu ekrana yazınız.
 • Şifre sıfırlamasını başlatın. Bu hesabınızda olası aksaklıklar için denenecek yöntemlerdendir.
 • Sim kartınız başka telefona takarak tekrardan deneyin.
 • SMS kısıtlaması yapmış olma olasılığı için iptal kodlarını kullanın. Ya da cihazdaki ayarlardan yapınız.
 • Hesabınızı sayfaya çevirerek deneyin. Sonra tekrar kişisel hesaba dönersiniz.
Facebook telefon numarasi 1
Facebook telefon numaram onaylanmıyor

Hesap engellemelerinin yaşanması

Çok sık olmayan ama olasılığı var olan hesaba yönelik sorunların incelenmesi gerekiyor. Mesela hesaba bir yaptırım uygulanmış ama kullanıcının bundan haberi yok. Yaptırımda hesap içerisinde herhangi bir değişiklik yapılmaması için işlem yapılmış. Diğer bir durumda şüpheli görülen hesaplarda belli bir saat veya gün işlem yapılma engeli getirilmesi mümkündür.

Şüpheli ve ceza durumlarının testi için profilde bir şey değiştirmeye çalışın. Örnek hesap hakkındaki alana bir kelime eklemeye çalışın. İzin vermezse işte bu iki durumdan biri oluşmuştur.

Uygulamanızdan ve telefonunuzdan yapacaklarınız

Yaptığınız testlerde baktınız ki telefonunuzda farklı sıkıntılar yaşanıyor. Bunu netleştirdiğinizde aşağıya eklediğimiz işlemleri yapmanızı öneriyoruz.

Cihazlarda tarih yanlışlığının bir sonucu işlem hataları oluyor. Aynı zamanda boş alanın yeteri kadar olmaması. Var görünse dahi uygulamaların ve yazılımın yeterli alana sahip olmamasından dolayı sıkıntı çıkması mümkün.

Telefonun ayarlarından yapacağınız ise uygulamalar denilen alana girip ve oradan Facebook bölümüne girmeniz olacak. Açılan bölümde önbellek, güncelleme ve veri kaldırmayı yapın. Sonra oturumunuzu açıp deneyin. Duruma göre telefonunuzu yeniden başlatırsınız.

Bir başka önerimizde eğer bir güncelleme yapılmış ve uyum sıkıntısı çıkmışsa o zaman eski Facebook uygulama versiyonlarını kurup deneyin.

Son olarak geliştiriciye sorun bildiriminde bulunun.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir