Facebook uygulamasında konum ekleyemiyorum konum ekleme

blank

Facebook konum ekleyemiyorum sorununda denenen adımlarda bazılarını içeriğimize ekliyoruz. Facebook konum ekleme sırasında yaşanan bir olumsuzluk var mı diye araştırın.

teknik destek

Facebook uygulamasında konum ayarlarını nasıl ayarlayabileceğinizi resimli olarak bu haberimizde yayınlayacağız. Facebook yerini bildir özelliği nasıl kullanılır ve konum gönderemiyorum hatası için ilgili yapılandırma ayarlarına yazımızda yer veriyoruz.

Facebook günlük hayatımızda en çok kullandığımız sosyal medya aracıdır. Artık hayatımızın neredeyse olmazsa olmazları arasında bulunmaktadır. İnsanların hayatlarının bir parçası haline gelen ağı uygulamasında sosyal durumlarımızı, düşüncelerimizi, resimlerimizi diğer insanlarla paylaştığımız sosyal bir platformdur. Son dönemde bu popüler uygulamada en çok kullanılan özellik konum bildirimi olmuştur. Facebook uygulamasında gezinirken bazen duvarımızda arkadaşlarımızın bulundukları yeri bildirdiklerini görebiliyoruz. Peki biz bulunduğumuz yeri nasıl bildirebiliriz ? Bu sorunuzun cevabını aşağıdaki başlığımızın altında bulabilirsiniz.

Facebook konum ekleme sorunu

Facebook’ ta konum ekleme sorunu yaşıyorsanız hatayı bulabilmek için farklı bir cihazda denemeniz gerekiyor. Aynı zamanda farklı bir hesapla aynı cihazda deneyiniz. Duruma göre haberimize yorum bırakarak yardım alabilirsiniz. Unutmadan Facebook uygulamanızın güncel olduğundan emin olunuz ve hem wi-fi’ den hem de mobil veriden internet erişimi yaparak deneyiniz.

  • Aşağıdaki olasılıklara göz attıktan sonra içeriğimizdeki diğer önerileri okumanızı öneriyoruz.
  • Şu an çıkan genelde ya da bazı bölgelerde yaşanan bir durum mu araştırın.
  • Kullanılan telefonlarda, internet bağlantısında ve hesabın üzerinden yapılacak varsa kontrol edelim.
  • Çok fazla aynı şeyleri yapanların tekrar yaptığı denemeler engellenir. Hatta şüpheli bir sınıfa eklenir. O gün yapacakları kısıtlanır ve özelliklerin kullanımı bir gün kadar durdurulur. Bu olasılığı değerlendirin.
  • Ceza almış olan hesapların bir kısmında kısıtlı engel konulduğunu söyleyelim.

Facebook konum ekleyemiyorum sorularına yanıt vermeden önce farklı bir cihazla denenip denenmediğini soruyoruz. Artı kullanılan cihazda başka hesabında denenmesi şart. Geçici bir olasılık için bir gün beklenilmesi gerekiyor. Sonra deneyeceğiniz uzun uzadıya adımlar olacak. Bazılarına yer verdik.

Bir diğer önemli hususun kullanılan telefonların çok eski olmasından ötürü gerekli desteğin sonlandırılmış olma durumları. Bakmışsınız ağın çıkardığı son uygulama versiyonunun uyum sorunu çıkarıyor. Böyle durumlarda ise önceki bir uygula sürümünün yüklenip denenmesi gerekiyor.

Facebook uygulamadan konum gönderme

Facebook konum bildirme işlemi bu haberimizde yazılı ve görsel olarak sizlere anlatmaya çalışacağız.

  • İlk olarak facebook sitesine giriş yapmanız gerekmektedir. Bunun için tarayıcınızın adres çubuğuna www.facebook.com yazarak enter tuşuna basınız. Eğer mobil cihazınızdan girecek olursanız uygulamalar içerisinde yer alan facebook uygulamasını çalıştırınız.
  • Bu işlemden sonra karşınıza gelen ekrana kullanıcı adınızı ve şifrenizi giriniz. Bu şekilde hesabınıza girmiş olacaksınız.
  • Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra sayfanın en üst kısmında aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran bulunacaktır. Sayfadan kastımız duvarınızın en üst kısmıdır. Ne düşünüyorsunuz sorusunun altında konum simgesini görebilirsiniz. Fareniz ile üzerine geldiğinizde zaten simgenin üzerinden Yerini bildir yazacaktır. Bu simgeye tıklayarak işlemlerimize devam ediyoruz.
Facebook konum ekleme resimli anlatım
Facebook uygulamasında konum ekleyemiyorum konum ekleme

Facebook konum ekleme resimli anlatım

  • Bu işlemden sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Açılan bölümde Neredesin? sorusu yer alacaktır. Bu bölüme bulunduğunuz yeri veya gitmek üzere olduğunuz yerin adını yazdığınızda facebook sizler için bulacaktır. Bulunduğunuz yeri bulduktan sonra seçiniz. Daha sonra bildirim ekranın altında yer alan paylaş tuşuna basarak konumunuzu arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. 
  • Paylaşımların alanında çıkmayan konumlar için konum ayarlarının yapıldığından emin olun.
Facebook uygulamasında konum ekleme
Facebook konum ekleyemiyorum sorunu

Facebook konumum çıkmıyor şeklindeki paylaşımların bir çoğunda ya konum ayarının yapılandırılmamasından kaynaklı ya da kullanılan cihazdaki aşağıdaki sebeplerden biri engel çıkardığından dolayı.

Telefonun gizlilik ayarlarının doğru şekilde yapıldığından emin olun. Artı koruma olarak kullanılan uygulamaların birinden kaynaklı olma olasılığını düşünün. Varsa devre dışı veya kaldırıp deneyin.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!