Facebook yorum yazışması yüklenemedi ne demek

Andronova
By Andronova
5 Minimum Okuma

Facebook yorum yazışması yüklenemedi ne demek olduğunu anlatan kısa bir açıklamamız olacak. İçeriğimiz bu sorun neden çıkıyor ve çözümü nedir şeklindeki sorulara yanıt olarak hazırlanmıştır. Kesin yarar sağlayacak bir paylaşım olacak.

Sponsorlu reklam

İlgili başlıktan sonra Facebook “Bu yorum zaman aşımına uğramış veya sadece dahil olmadığın bir hedef kitle tarafından görülebiliyor olabilir” diyen bir açıklama yapıyor. Çoğunun böyle bir açıklamanın neden başlarına geldiğinden haberi yok. Biz ara ara çıkan hatalarla alakalı paylaşımlar yaparken bir taraftanda teknolojiyle alakalı paylaşımlara devam ediyoruz. Şimdi gelelim bu bir hata mı yoksa bir cezalandırma mı?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Çoğu bilinen sosyal uygulamaların kendinde kronik sorunları ve bir durumda verdiği standart cevaplar vardır. Bu öylesine bir uyarı değil ve herkesin başına gelmeyecek bir türdendır. Biz bunun çıkma nedeninden bahsedeceğiz ve çözümde ne yapılması gerektiğinden bahsedeceğiz. Tabi anlattığımız konu dışında da bir ihtimal görebilirsiniz.

Sponsorlu reklam

Yorum yazışması yüklenmedi nedir?

Yorum yüklenemedi, Facebook ağında beklenmedik şekilde oluşan problemlerde karşınıza çıkacak uyarılardan biridir. Çoğunlukla uyarı sizi çıkış alanına yöneltebiliyor. kişinin engel yemesi veya engellemesinden dolayı aynı alana girmesinden kaynaklı bir mesaj. Bunu daha iyi anlamanız için aşağıdaki örneklere bakarak durumunuzu analiz edebilirsiniz.

 1. Yapılan paylaşımda kişinin engellenmesi.
 2. Kişinin paylaşıma engel getirmesi.
 3. Bir paylaşıma yapılan yorumda kişiye yapılan yorum engellemesi.
 4. İlgili paylaşımda yorum engeli yapılması.
 5. İki kişinin bir birleriyle yorumdan tartışırken iki taraftan birinin diğerini engellemesi. (Kişi engeli)

Gibi nedenlerle ortaya çıkmakta. Burada dikkat edilecek taraf sizi rahatsız eden kişiyi eğer engellerseniz o zaman yorum yazmaya kalktığınızda sizde böyle bir uyarı alacaksınız.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Facebook yorum engeli analizi

Buradaki durumlardan biriyle karşılaştıysanız eğer siz bir işlem yaptıysanız bunu geri almanız gerekiyor. Yok karşı taraftan biri yaptıysa onların bu sıkıntlamayı kaldırması gerekiyor. Peki böyle bir durum yoksa?

İlk akla gelebilecekleri sizler için aşağıya bıraktık:

 • Uygulamada erişim sıkıntıları.
 • İnternet gidip geliyor olabilir.
 • Facebook’ tan bir ban yaşıyor olabilirsiniz.
 • Kullandığınız uygulamanın çok eski bir sürüm olması.
 • Yeni gelen bir güncelleme sıkıntı çıkarması.
 • Cihazla alakalı çıkabilecek bir çok sorundan karşılaşıyor olabilirsiniz.

Profil alanına girebilenlerin yapacağı bilgi değişiminde eğer kayıta izin verilmiyorsa o zaman uygulanan bir yaptırım anlamı taşıyabilir. Belki hesapların bazı alanlarının kullanımı kısıtlanmış olabilir.

Sistemsel durumlarda yorum engeli kaldırma

Yukarıdakilerle yola çıkarak işlemler yapınız. Örnek telefonun yeniden başlatılması ve duruma göre yapacaklarınızı aşağıda bulacaksınız.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
 1. Cihazın ve uygulamanın güncel bir sürümüne bakılması.
 2. İnternet bağlantınızı değiştirmeniz.
 3. Eski bir sürümle test edilmesi.
 4. Başka bir telefonla denenmesi.
 5. Bilgisayarla da denenebilir.
 6. Engelleyip ve sonra engeli kaldırın.
 7. Bir şeylere daha fazla denemeden o gün hiç bir şeye dokunmayın ve ertesi günü bekleyin. Belki gün boyu uygulanan bir yaptırım yapılmış olasılığı var.
 8. Facebook iletişim haberimizdeki bağlantıları deneyin.

İletim forumlarında her konu için bir başlık bulamayabilirsiniz. Varsa yakın olanla veya en mantıklısı ile şansınızı deneyebilirsiniz.

Facebook yorum yazışması yüklenemedi ne demek
Facebook yorum yazışması yüklenemedi

Araştırılması gerekenlerin önemi

Bir çoğumuz doğru dürüst araştırmadan işlem yaparız. Yaşananların ağ tarafında çıkıp çıkmadığına bakmadan kafamıza göre hareket ederiz. Sonucunda ise olup olmadık uyarılarla karşılaşırız. Konularımızın bir kısmının kendi denemelerimiz olduğunu söylemek isteriz.

Her karşınıza çıkan aksaklıkta tabi ki aynı şeylerin çözüm getireceğini söyleyemeyiz. Lakin bizim gördüğümüz bir çok aksiliğin temelinde ilgili ağın sistem arızası yatıyor.

En çok gözlemlediğimiz aşırıya kaçınıldığında ağın kullanıcıyı kısıtladığı. Tabi kişi o an anlamıyor ve yaptığına devam ederek daha uzun veya geniş bir engel kapsamına kendini sokuyor.

İlk test farklı internet ve sonrasında başka cihazlardan denemek oluyor. Malum ağın bunları durdurması daha mantıklı oluyor. Sonra bilgisayarla yani tarayıcı kullanarak hesaba ulaşmak. Ulaşılıyorsa o zamanda profilde değişiklik yapabiliyor musunuz kontrol etmeniz olacak. Kaydet dediğinizde yapılan değişiklikle olmuyorsa o zaman başkalarının veya sadece sizde çıkma olasılığı var.

Hesap alanında değişime izin verilen ağlarda ne yapılabilir diyenlere önerimiz olacak. Önce ek giriş için kullanılan ne kadar seçenek bulunuyorsa açıp doğrulayınız. Örnek mobil onayın açılması ve telefona gelen kod ile doğrulamadan geçilmesi. Sonra açılanı kullanarak farklı bir sekmeden oturum açmanız.

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak