Facebook kişi nasıl engellenir karşılıklı engel kaldırma

Facebook kişi nasıl engellenir ve kişi engeli nasıl kaldırılır yazımızda resimli şekilde anlatımı sizlere hazırladık. Birde engel kalkmıyor çözümünden bahsedeceğiz.

Facebook kişi nasıl engellenir karşılıklı engel kaldırma
müşteri hizmetleri

Facebook uygulaması hem ülkemizde hem dünya genelinde çok sık kullanılan uygulamaların başında yer alıyor. Marka bilinirliği ve değeri açısından kendi alanında bir numara diyebiliriz. Tabi özellikle son 2-3 yıldır aşırı bir şekilde kan kaybına uğruyor. Çok sayıda kullanıcısının eskisi kadar bu ağı kullanılmadığı biliniyor. Buna neden olan etkenlerin başında rakip uygulamalar ve eskisi kadar cazip olmaması. Yani bazı kullanıcılarda bir sıkılma hali bulunuyor. 

Çoğu uzun yıllar kullanılan uygulamalarda eğer yenilik olmadığı takdirde ve aşırı sorunlar olan uygulamalar zamanla kullanıcılarını kaybetmekte. En azından eskisi kadar uzun saatler kullanılmayabiliyor. Bize göre tüm sosyal medya uygulamaları sık olmasa da önemli kilit rol oynayacak bazı yenilikleri arada bir çıkarması gerekiyor. Lakin bazıları var ki pek fazla yenilik çıkarmasa da önemli belli bir kitlesi olabiliyor. 

Gelelim konumuz olan kişi engellemesine. Yukarıdaki bahsettiğimize ek olarak bazıları sosyal ağların yeterli güvenliği ve işlem yapmamasından şikayetçi. Biri hakkında bir şikayette bulunduğunda çok uzun bir zaman sona dönüş olabiliyor veya olmayabiliyor. Kullanıcılar kendince önlem almak adına kişi engelini uygulayabiliyor. Yazımızda kişi engelleme ve sonrasında engellenen kişinin engeli nasıl kaldırılır bunla alakalı resimli anlatımı aşağıda paylaşacağız. Tabi ek olarak bir konudan kişi engelini kaldıramıyorum meselesinden bahsedeceğiz.

Facebook kişi engelleme

Facebook uygulamasında kişi engelleme nasıl yapılacağını adım adım resimli olarak göstereceğiz. Sonrasında ise kaldırmadan bahsedeceğiz. 

 1. Kişinin profilini görüntüleyin.
 2. 3 Çizgi olan kısma geçin.
 3. Yönetten "Engelle".
 4. Sonra çıkan uyarıyı okuyup engellemeyi onaylayın.

Engellenen hesap ne gibi şeylerle karşılaşır

 • Sizi etiketleyemeyecek
 • Etkinliklere ve grup daveti yapaayacak
 • Görüntülü görüşme başlatamaz veya sesli
 • Arkadaşı olarak hesabına ekleyemez
 • Zaman tünelinde paylaştığınız paylaşımları göremez

Facebook kişi nasıl engellenir karşılıklı engel kaldırmaFacebook engel kaldırmafacebook hesapi engelleme

Facebook kişi engeli kaldırma

Yanlışlıkla birini engelledim nasıl engeli kaldırılır sorusu için aşağıdakileri takip ediniz. Sonrasında kalkmıyor sorunu için önerilerimiz olacak. www.andronova.net

 1. Uygulaanın altındaki çizgiye dokunun.
 2. "Ayarlar ve gizlilik" kısmına dokunun ve ayarlarını açın.
 3. "Engelleme" kısmına dokunun.
 4. Yasaklanan kişileri göreceksiniz.
 5. "Engellemeyi kaldır" ile işlem yapınız.

Facebook kişi engelini kaldırmaFacebook engel kalkmıyorkişi engelini kaldıramıyorum

Facebook kişi engeli kalkmıyor

Karşılıklı engellenen hesaplarda bazen sorun çıkabiliyor. Sistemden kaynaklı bir kaç sebepten dolayı engel kalkmıyor ve bunun için iletişime geçmek zorunda kalabiliyorsunuz. Bu yazımızda sizin neler yapabileceğinizden bahsedeceğiz.

Bir önceki anlatımdaki bölüme girip kısıtlamayı kaldırıyorsunuz ve uyarı çıkarsa kişiyi ara kısmından uygulamadan aratıp profili üzerinden kaldırmaya çalışacaksınız. Yine olmuyorsa aşağıdakilerle devam ediyoruz.

 1. İki tarafta işlem yapabiliyor mu yapamıyor mu kontrol edecek.
 2. Yasak birinde kalkıyorsa o zaman sorunsuz işlem yapan hesap karşı tarafla iletişime geçmek için deneme yapacak.
 3. Soruna göre şunlarla deneme yapılacak. İki hesabın ortak bir hesabı takip etmesi gerekiyor. (Bu hesap paravan olarabilir. Yani varsa yedek bir hesap)
 4. Takip edilen hesap ise sorunlu bu iki hesabı takip edecek. 
 5. Paravan hesap bir şey paylaşacak ve bu engelli iki hesabı paylaşımda etiketleyecek
 6. Sonra sorunlu hesaplar bu paylaşımda engellediği kişinin üstüne dokunacak
 7. Kullanıcı bulunamadı gibi bir hata gelebilir.
 8. Açılacak kişinin profilinden 3 çizgiye dokunulacak.
 9. Sonra engeli kaldırmaya çalışılacak.

Eğer yine sorun varsa farklı bir ağda olan aynı sorundaki programla engel kaldırma işlemini yapacaklar. Yani instagram engel kaldırma yazımıza bakınız.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 19:55
müşteri hizmetleri
YORUMLAR

Teknoloji haberleri