Facebook’a Yeni Bir Duygu Butonu Gelebilir

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Facebook’da pek çok insan düzenli olarak durum – bilgi paylaşımında bulunuyor. Bu paylaşımlar her zaman güzel ve beğenilesi de olmuyor. Örnek vermek gerekirse “Bugün köpeğim öldü¨ ¨Lanet olası dersten kalmışım¨, “Sevgilimle ayrıldık¨(Bu mesaj bazen ¨bir ilişkisi var¨ durumunun  ¨karmaşık¨ ¨ya da bir ilişkisi yok¨ durumuna güncellenmesiyle de verilebiliyor) gibi aslında mutsuzluğa dair paylaşımlara hergün rastlanabiliyor. Kullanıcıların bu durumlara yorum yapmak istemedikleri zaman ellerindeki tek seçenek ¨beğen¨  butonu oluyor, bu haberler karşısında bir beğeni göstermekte garip(hatta bazen acımasızca) kaçıyor bu nedenle olacak ki Facebook’un CEO’su Zuckerberg kendilerine pek çok talep ulaştığını duyurdu.

teknik destek

Konuyla ilgili yapılan farklı haberler ve Zuckerberg’in açıklamaları dikkatlice okunduğunda doğrudan ¨dislike¨ ¨hoşlanmamak¨ butonunun Facebook’a konulması oldukça güç gözüküyor(Bazı haber bültenleri ¨hoşlanmamak¨ butonunun konulacağını bazılarıysa bunun söz konusu olmadığını söylüyor). Herşeyden önce Zuckerberg konuşmasında olumsuz ifadelerdense, olumlu olabilecek ve umut içeren bir duygu durumunun yaratılması gereğinden bahsediyor. Ayrıca uzmanlar ¨hoşlanmamak¨ niteliğinde bir butonun doğrudan Facebook’un gayesine (asıl gayesinin daha çok veriyi bir arada tutma olduğunu unutmamalı nitekim bu site kullanıcılarının bilgileri üzerinden para kazanıyor) aykırı olacağını çünkü kişilerin hoşlanılmayan paylaşımlarını kaldırma eğilimi göstereceğinden dolayı muhtemel butonun Facebook’un var oluş nedeniyle tezat oluşturacağını dile getiriyor.

facebook-dislike-button-mark-zuckerberg-720x340

Zuckerberg’in, Facebook kullanıcılarının duygularını daha iyi ifade edebilmeleri ve kısıtlanmamaları için konuyla ilgili olarak bir değişiklik yapacağından şüphe duyulmasa da bu değişikliğin doğrudan ¨hoşlanmamak¨ butonuyla olmayacağı kanısındayım.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!