Edward Snowden’in Favori Mesajlaşma Uygulaması Signal Android’te!

Bir zamanlar CIA ve NSA (Ulusal Güvenlik Dairesi) çalışanı olan ve NSA’ye ait gizli belgeleri sızdırarak tüm Dünya ile paylaşan ve tüm kirli oyunları ifşa eden ABD’li bilgisayar uzmanı Edward Snowden‘i artık bir çoğumuz tanıyordur.

Halen ABD tarafından kırmızı bültenle aranan Edward Snowden‘in ifşa ettiği belgeler o kadar gizli ve önemli ki, The Guardian ve The Washington Post‘a verdiği bir bir çok belgenin bu mecralar tarafından sadece %1 yayınlanabilmiş. Hal böyle olunda gizliliğe oldukça önem veren Snowden, kullandığı uygulamaları da güvenlik konusunu baz alıp ona göre seçiyor.

Şimdi Edward Snowden’in de kullandığı favori mesajlaşma uygulamalarından olan, şifreli mesajlaşma imkanı sunan Signal Private Messenger, iOS‘tan sonra yeni sürümüyle Android için de yayınlandı.

signal-goruntu-1
Edward Snowden’in Favori Mesajlaşma Uygulaması

Open Whisper Systems tarafından geliştirilen ve açık kaynak kodlu olarak ücretsiz sunulan gizli mesajlaşma uygulaması Signal, ikinci versiyonuyla birlikte artık çok daha güvenli.

Gelişmiş şifreleme yöntemleri kullanan Signal Private Messenger uygulaması sayesinde, herhangi bir üye kaydı olmadan, rehberinizdeki kişilerle gizli olarak mesajlaşa bilir ve gizli grup oluşturarak burada şifreli mesajlaşmanın rahatlığını yaşayabilirsiniz.

signal-goruntu-2
Edward Favori Mesajlaşma

Henüz tablet’lerle uyumlu olmayan gizli mesajlaşma uygulaması Signal indirebilirsiniz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir