Firefox Focus gizli gezinti modu nedir? Firefox Focus indir!

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Firefox Focus gizli gezinti modu nedir? Firefox Focus indir! Nasıl kullanılır? iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 6 ve iPhone 7 telefonda internette gizli dolaşma nasıl yapılır?

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

İnternette dolaşırken kişisel bilgilerinizin veya dolaştığınız sayfaların gizli kalması hemen hemen istemeyen bir kullanıcı yok diyebiliriz. Son yıllarda tarayıcılara gelen bazı yenilikler ile bir nebze olsun bu sağlanabiliyor.  

Bazı tarayıcılar örnek Google Chrome ve Safari gibi gizli mod özelliği sayesinde site geçmişi ve kişisel bilgiler / geçmiş kayıt edilmeden tarayıcıdan çıktığınızda silinmesi kullanıcılardan tam not olmuştı.

Tabi güvenlik açısından hala riskler devam etmektedir. Yani internette dolaşımı sağladığınız bilgisayar veya mobil cihaza bulaşan virüs, gizli modda dahi tehlike oluşturabiliyor.  

Firefox Focus gizli gezinti modu nedir? Firefox Focus indir!

Firefox Focus gizli gezinti modu nedir? Firefox Focus indir!

Firefox Focus nedir?

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Firefox Focus gizli gezinti

internette gizli gezinti

Firefox Focus gizli gezinti modu

internette gizli dolaşma

Firefox Focus indir!

Focus gizli gezinti modu

gizli gezinti modu

gizli gezinti modu nedir?

İnternette gizli gezinti modu?

Mozilla, diğer tarayıcılarda olan gizli moddu nihayet son güncellemesi ile dahil etti. Ama bu özellik bazı diğer tarayıcılarda olmayan yenilikleri de beraberinde getirdi. Örnek verecek olursak reklamlar, analitik veriler ve sosyal izleyicileri engelleyebiliyor. Bunun dışında sayfa boyutlarını düşürmek için yazı fontlarında engelleme yapma ve tarayıcıyı yoran gereksiz uygulamaları engelleyerek tarayıcının daha hızlı çalışmasını sağlıyor.

Yeni özellik Mozilla Firefox Focus şuan için tüm kullanıcılarına ulaştı. Tarayıcıyı güncellemeyen kullanıcılar isterse yeni sürümü indirerek mevcut sürüm üzerine güncelleyebilirler. Mozilla Firefox Focus sürümü iOS / iPhone telefonlar için yayınlanmış bir sürümdür.

Aşağıdaki görüntüler FireFox Focus’ tan sonra değişecektir. Mozilla Firefox Focus uygulamasını bu itunes.apple. com/us/app/focus-by-firefox-content-blocking/id1055677337?mt=8 adresten veya App Store’ den aratarak yükleyebilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2017, 01:44

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir