Fluo Live 4.5G 3G internet ayarları nasıl yapılır ?

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Mobil dünyasında yer alan markalardan biride Fluo Live 4.5G modelidir. Bu cihaz modeline ait internet ayarlarının hangi ekranlarından nasıl yapılacağını resimli anlatım olarak yayınlayacağız. Akıllı telefonlarda var olan özellikleri eksiksiz kullanabilmek için telefonunuzda internet bağlantısının olması gerekmektedir. İnternet ihtiyaçınızı kullandığınız GSM operatörünüzden sağlayabileceğiniz gibi wi-fi vb bağlantılar ile de internet kullanımını yapabilirsiniz. Bu haberimizde Turkcell firmasına ait internet ayarlarını yayınlayacağız ayrıca aşağıda vereceğimiz ekran görüntülerinden farklı GSM operatörlerine ait ayarları girdiğinizde telefonunuzda interneti kullanabilirsiniz.

Ad imageAd image

İlk önce cihazınızın ana ekranında bulunan ve ekranın en altında yer alan uygulamalar simgesine tıklayınız. Aşağıda uygulamalar simgesi kare içine alınmıştır.

Fluo Live 4.5G 3G internet ayarları nasıl yapılır

Uygulamalar ekranına girdikten sonra karşınıza telefonunuzda yüklü olan uygulamalar çıkacaktır. Bu ekranda yer alan uygulamalar arasından en üst bölümde bulunan ve yine kare içerisine aldığımız çark şeklinde simgesi bulunan ayarlar bölümüne giriniz.

Fluo Live internet ayarları nasıl yapılır

Ayarlar bölümünde ise akıllı telefonunuzda istediğiniz bütün değişiklikleri yapabilirsiniz. Fluo Live 4.5G modeline ait internet bağlantı ayarlarını da bu ekran üzerinden yapabilirsiniz. Ayarlar bölümüne giriş yaptıktan sonra aşağıdaki ekranda yer alan ve kare içerisine aldığımız “Diğer” başlığına tıklayınız.

Ad imageAd image

Fluo Live 3G internet ayarları

Diğer başlığı altında bağlantı ayarları çıkacaktır. Bu ayarlar içerisinden 4.5G ayarlarını yapabilmek için Hücresel Ağlar yazısına tıklayınız.

Hücresel ağ ayarları bölümünde cihazınızın internet ayarları bağlantı ayarlarını yapabileceğiniz ekrandır. Bu ekranda “erişim noktası adları” yazısına tıklayınız.

Açılan ekranda ise firmanızın internet ve MMS bağlantıları açıkacaktır. Bu ekranda sağ üst kısımda bulunan artı işaretine tıklayınız. Aşağıdaki resimde kare içerisine aldığımız bölüme tıklayınız. Ayrıca internet yazısının karşısında yer alan bölümün seçili olduğuna dikkat ediniz.

3G internet ayarları nasıl yapılır

Ad imageAd image

Açılan böümde ise erişim noktasını düzenle ayarları çıkacaktır. Bu ekranda Ad bölümüne “Turkcell Internet” APN kısmına “internet” yazınız ayrıca APN türü, Proxy, Bağlantı Noktası, kullanıcı adı, şifre, sunucu, MMSC, MMS proxy ayarlarını cihazınızda nasıl ise o şekilde bırakınız.

Fluo Live Türk telekom internet ayarları

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir