Galaxy A5 ve Galaxy A7 (2018) özellikleri için yeni bilgi

media 8289

Samsung markasının orta segment telefon modelleri olan Galaxy A5 ve Galaxy A7 hakkında internete yeni bilgiler sızdı. Şu an için net olan özellikler şu şekilde…

teknik destek

Samsung 2018 yılında bir çok model çıkarmaya hazırlanıyor. Firmanın amiral gemsi konumundaki modelleri Galaxy S ve Note serileri merak edilirken diğer segmentlerde bulunan telefonlarda kullanıcılar tarafından merakla beklenilmektedir. Samsung sadece amiral gemilerinde gelişim göstermemektedir. Giriş ve orta segment telefon modellerini de geliştirerek kullanıcılar ile buluşturmaktadır. Bu haberimizde 2018 yılında piyasaya çıkacak olan Galaxy A5 ve Galaxy A7 modelleri hakkında sızan yeni bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Galaxy A5 ve A7 (2018) yeni bilgiler yayınlandı

Galaxy A5 ve Galaxy A7 (2018) özellikleri için yeni bilgi

2018 yılı içerisinde A serisi telefonlarını tekrar yenileyerek  kullanıcılar buluşturmaya hazırlanan firma Galaxy A5 ve Galaxy A7 modellerinde yaptığı çalışmalar ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı.

Galaxy A5 ve Galaxy A7 özellikleri

Gelecek sene kullanıcıları ile tekrardan buluşturacağı bu modelleri dahada geliştirmesi beklenen firmanın Galaxy A5 ve Galaxy A7 modellerinde kullanacağı işlemcilere aldığı Bluetooth SIG sertifikası ile bu telefonlara ait bazı özellikler gün yüzüne çıkmış oldu.

Yeniden dizayn edilen Galaxy A5 modeline Bluetooth 5.0 özelliği eklendi. A serileri ile ilgili daha öncede sızan bilgilerde de Bluetooth sertifikasına sahip olacağı kullanıcılar ile paylaşılmıştı. Samsung firmasının 2018 yılında orta segment modelleri olacak bu telefonlarda firma Exynos 7885 işlemci kullanacağı bu şekilde ortaya çıkmış oldu.

14 nm fabrikasyon süreci ile üretilecek olan bu işlemci 2.1 GHz hızında çalışacak. Ayrıca Exynos işlemcisine iki adet Cortex A73 ve alti adet Cortex A53 çekirdeği eşilik edecek. Ayrıca bu telefonlarda grafik arabirimi olarakta Mali-G71 kullanılacak.

Ayarıca gelen en önemli özelliklerden biride yukarıda belirtiğimiz gibi Galaxy A serisi bir çok cihazla bağlantı kurmasını sağlayacak olan Bluetooth 5.0 özelliğidir.

Fakat daha önce internet sızan bazı bilgilerde Galaxy A5 serisinde firmanın Snapdragon 660 işlemcisini kullanacağı bilgisi ye almıştı. Aslına bakarsanız bu bilginin de doğruluk payı olabilir. Çünkü Samsung bu işlemci ile çıkaracağı A5 modellerini sadece Çin’de satışa sunacak.

4 GB ve 6 GB olarak iki farklı RAM kapasitesine sahip model piyasaya sürülecek telefonlarda Android 7.1.1 işletim sistemi kullanılacak.


Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2018, 15:09

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın