Galaxy Note 3 için Şimdi de 4 Farklı Versiyon İddiası Gündeme Geldi

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Mobil dünyasında üst sınıf telefonların resmiyet kazanmasına dek birçok iddia, söylenti ve sızıntı gündeme gelir. Halihazırda Galaxy Note 3, Optimus G2, HTC One Max ve Honami cephesinden bu türden yazılıp çizilen birçok haberle karşılaşıyoruz.

teknik destek

Yılın ilk yarısında Galaxy S4 öncesinde de benzer haberler fazlasıyla gündeme geldi. Şu sıralar ise Galaxy Note 3 cephesinde neredeyse her gün yeni bir iddia ortaya atılıyor. Güney Koreli ETNews sitesinin haberine göre Samsung, dört farklı Galaxy Note 3 modeli üzerinde çalışıyor.

İlk model yüksek kaliteli malzemeden oluşacak. 13MP çözünürlüklü kamera ve esnek ekranlı AMOLED’in yer alacağı versiyonun sınırlı sayıda üretileceği gelen bilgiler arasında. Bir diğer model ise plastik malzemeden oluşacak; telefonda 13MP çözünürlüklü bir kamera yer alacak, ekran kısmında ise AMOLED kullanılacak.

İddiaya göre Samsung üzerinde çalıştığı bir diğer versiyon ise yine plastik malzemeden oluşacak ve 13MP çözünürlüklü kamera yer bulacak. Ancak Samsung bu modelde LCD panele yer verecek. Son versiyon ise 4 model arasında en ucuz fiyata sahip olması beklenen. Samsung son modelde ise plastik kasa, 8MP çözünürlüklü kamera ve LCD ekran kullanacak.

AMOLED ekranın üretiminin zorlu süreçlerden geçiyor olması, telefon satışlarının her geçen gün artış göstermesi, bu noktada tedarikin sağlanamayacak olması ve LCD panel üretiminde dünyanın önde gelen panel üreticilerinden biri olan Sharp’ın %3’lük diliminin alınması, bir bakıma LCD panel kullanımını doğrulayabilir ancak, bu kullanımın da üretilen toplam telefon adetinin %10’luk kısmına denk geleceği bildirilmişti.

Telefonda kullanılacak işlemcinin bölgelere göre farklılık göstermesi zaten beklenen bir gelişme. LTE-A desteği sunması beklenen telefonda bu sebeple Snapdragon 800 işlemcisinin yer almasına kesin gözüyle bakılıyor. Uluslar arası versiyonda ise Galaxy S4’te olduğu gibi Exynos 5 octa’nın yer alma ihtimali üzerinde duruluyor.

Bu arada Galaxy Note 3, Samsung’un UA Profil’inde ortaya çıkarken, profilde yer alan bilgilerde telefonda 1920 x 1080p çözünürlükte bir ekrana ve Cortex-A11 mimarisine sahip bir işlemciye sahip olduğu görülüyor. Ancak burada muhtemelen bir hata yapılmış zira telefonda yer alması beklenen Snapdragon 800 işlemcisi Krait 400 mimarisine, Exynos 5 octa ise Cortex-A15 mimarisine sahip. Samsung üçüncü nesil Galaxy Note modelini eylül ayının hemen başında düzenleyeceği Unpacked etkinliği ile resmiyete dökecek.

Galaxy S4 modelini üç farklı işlemci ve bir de su geçirmez kasa yapısında olmak üzer dört farklı şekilde tüketicilere sunan Samsung’un Galaxy Note 3’te de benzer bir strateji izleyebilir.

Not: Su geçirmez Galaxy S4’te LCD ekran kullanıldı.

kaynak: Androidbeat

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir