Galaxy Note 3 Lite’ın Bazı Özellikleri Onaylandı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Galaxy Note 3‘ün teknik özellikler noktasında hafifleştirilmiş sürümü olan Galaxy Note Lite’a ilişkin ilk defa resmi kaynaklarca bazı bilgiler elde edildi. Son dönemde yayınlanan bazı raporlarla birlikte mobil dünyasında gündemde kalmayı başaran Galaxy Note 3 Lite’ın Kullanıcı Aracısı Profilinde resmen doğrulanan teknik özelliklerinden biri ekran çözünürlüğü oldu.

Galaxy Note 3’te 5.7-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü Super AMOLED ekrana yer veren Samsung, Lite modelinde ise ekran çözünürlüğünü HD (1280 x 720 piksel) seviyesinde tutacak. Ekran boyutu ise yüksek olasılıkla aynı kalacak. Profil bilgilerinde SM-N750 olarak isimlendirilen modelin aynı zamanda LTE sürümü de olacak.

Önümüzdeki ay gerçekleşecek Mobil Dünya Kongresi’nde lanse edilecek telefon Android 4.3 (satış durumuna kadar en güncel sürüm olan Android 4.4‘e yükseltilebilir) işletim sistemi ile çalışacak. Galaxy Note ailesinin vazgeçilmez unsurlarından biri olan S-Pen deneyimini beraberinde getirecek model, halihazırda Galaxy Note 3’te yer alan yazılımsal tüm fonksiyonların yer alması bekleniyor.

Telefonda kullanılacak ekranın AMOLED olması, maliyet oranlarının düşürüldüğü dikkate alındığında pek de ihtimal dahilinde görünmüyor. 8MP çözünürlüklü kamera sensörünün yer alacağı telefon, donanım özellikleriyle Galaxy Note 2, yazılım tarafında ise Galaxy Note 3 deneyimi sunacağını ön görebiliriz.

Siyah ve beyazın yanı sıra yeşil renk seçeneğini de sahip olacağı bildirilen Galaxy Note Lite, benzer kategoride yer alan Xperia Z Ultra, Galaxy Note 3 ve HTC One Max‘in fiyatı dikkate alındığında bütçe dostu fiyatıyla önemli satışlar gerçekleştirebilir.

kaynak: androidauthority

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir