Galaxy Note 4, Note Edge ve S5 LTE-A İçin Android 5.0.1 Görüntülendi

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung‘un bu seneki amiral gemileri Note 4, Note Edge ve S5 henüz Android 5.0 alamadı ancak görünüşe göre Samsung’un güncellemeyi geciktirmesinin bir sebebi var. Android 5 Lolipop yayınlandıktan kısa bir süre sonra, yazılımda şarjı olumsuz etkileyen bir bug keşfedilmişti ve bu sorun hemen yayınlanan 5.0.1 güncellemesi ile çözülmüştü. Samsung’da kendi telefonlarında, bu sorunla karşılaşmamak için 5.0 güncellemesinden vazgeçerek, direk 5.0.1 üzerinde çalışmaya başlamış.

Andronova

İlk video Samsung Galaxy Note 4’ü, Android 5.0.1 yüklü ve çalışır olarak gösteriyor. Note 4 hakkında daha önce sızan video ve görsellerde Android 5.0 sürümü görüntülenmişti, ancak Samsung’un final sürüm olarak daha güncel Androidi seçmiş gözüküyor. Galaxy Note 4 kullanıcıları bu sayede, her hangi bir sorunla karşılaşmadan, yeni güncellemeyi yükleyip telefonlarını kullanabilecekler.

İkinci video ise, kıvrımlı ekranı ile dikkatleri çeken Galaxy Note Edge üzerinde Android 5.0.1 inceleniyor. Ülkemizin de içinde bulunduğu kısıtlı bir pazara sunulan telefon, yeni teknolojiyi deneme meraklısı tüketiciler için cazip olacaktır. Samsung, Note Edge telefonunu da amiral gemi sınıfında sayıyor ve ilgisini ona göre gösteriyor.

Son video da ise Galaxy S5’in Kore versiyonu olan QHD ekranlı ve Snapdragon 805 işlemcili S5 LTE-A modelinde Android’in son sürümü gözüküyor.

Tüm videolar izlendiğinde yazılımın final sürümüne yaklaştığı ve Ocak ayı bitmeden tüm dünyada yazılım güncellemelerinin verileceğini tahmin etmek mümkün. Samsung’un en sorunsuz Android versiyonunu verme pahasına güncellemeleri geç vermesini doğru buluyor musunuz?

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.