Galaxy S III ve Galaxy Note II İçin Android 4.2.2 Güncellemesinde Gecikme Yaşanacak!

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Elde ettiği rekor satışla geçtiğimiz yıla damga vuran Galaxy S III ile büyük ekranlı telefonlar segmentinin en iddialı ismi Galaxy Note II’nin Android platformunun en güncel versiyonu olan 4.2.2 numaralı sürüme kavuşacağı Samsung cephesinden elde edilen belgelerden anlaşılmıştı. Galaxy S III için mayıs sonunda Android 4.2.2 güncellemesinin test aşamasındaki yazılımı sızdırılmış ve kullanıcılar hem Android 4.2 hem de yeni TouchWiz’i beraberinde getirdiği yeniliklerile tecrübe etme şansı bulmuştu.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Ortaya çıkan yazılımın henüz hazır olmadığı ve bazı hatalar barındırmasına rağmen kısa süre içerisinde final versiyonun yayınlanması beklenirken, SamMobile tarafından atılan bir tweet, Galaxy S III ve Galaxy Note II kullanıcılarının keyfini kaçırabilir. Siteye göre 2012’nin üst seviye iki telefonu için Android 4.2.2 güncellemesinde bir gecikme yaşanacak.

Gecikmeye dair sebep ise yeni TouchWiz sürümünün test edilecek olması gösteriliyor. İlk olarak Galaxy S4’te karşımıza çıkan yeni sürümün bir süre daha test edilmesi gerektiği bildirilirken, güncelleme dağıtımı için net bir tarih verilmiş değil. Her iki telefonda güçlü donanımlarıyla dikkat çekerken, Android 4.2.2’nin telefonlar için dağıtılmaması gibi bir durum söz konusu değildir. Galaxy S III için yayınlanacak son güncellemenin Android 5.0 Key Lime Pie olması beklenirken, Galaxy Note II ise daha fazla sistem belleği barındırması sebebiyle sonraki bazı versiyonlara da kavuşması bekleniyor.

Android 4.2.2 ve TouchWiz Nature UX 2.0 halihazırda Galaxy S4, Galaxy S4 mini, Galaxy Mega (5.8 ve 6.3) ve Galaxy Ace 3 modellerinden kullanılmaktadır.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

kaynak: PhoneArena

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak