Galaxy S3 Android 5.0 ve Android 6.0 Rom Yüklenebilir Mi

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Galaxy S3 Android 5.0 ve Android 6.0 rom yüklenebilir mi (Alternatif Romlar)

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Evet son yıllarda mobil cihazların kullanım oranının artması ile özellikle internet kullanımının belki yarıdan fazlası mobil cihazlardan yapılmaktadır. Teknolojinin ilerlemesiyle sürekli çıkarılan yeni telefon modellerinin gelmesiyle, doğal olarak eski modellere verilen desteğin yetersiz olmasına neden olmaktadır.

Eğer daha fazlasını isteyen android kullanıcılarından biriyseniz telefonunuza Custom Rom yükleyerek cihazınızı androidin son sürümüne yükseltebilir, hızınızı arttırarak görünümünü iyileştirebilirsiniz. Android yazılımcılarının ürettiği bir çok Custom Rom internette mevcuttur. Bir cihaza birden fazla rom bulabilmeniz mümkün.

En popüler 5 rom ise CyanogenMod, MIUI, Paranoid Android, AOKP, SlimBean romları. Rootlama ve rom yükleme işleminin telefonunuzun garantisini bitirdiğini ve olası ihtimallerde cihazınızı kullanılamaz hale getirebileceğini unutmayın. Bu yüzden hangi romu yüklerseniz yükleyin talimatları dikkatlice okumalı ve cihazınıza gelebilecek zararları üstlenmelisiniz. Custom Rom yükleyebilmek için cihazını rootlamış olmalısınız. Cihazını KingoRoot gibi programlarla basit bir şekilde root edebilirsiniz. Ayrıca yedekleme içinde TWRP gibi bir recovery aracı da yüklemiş olmalısınız. Yüklediğiniz rom ile telefonunuzu sonuna kadar kişiselleştirebilirsiniz. Android otomatik ROM indirme yükleme programı yazısını inceleyebilirsiniz.

Galaxy S3 Android 5.0 ve Android 6.0 rom yüklenebilir mi

galaxy s3 android 6.0 rom yükleme,galaxy s3 android 6.0 güncelleme,galaxy android 6.0 yazılım güncellemesi

Galaxy S3 Android 5.0 ve Android 6.0 rom yüklenebilir mi

Galaxy S3 için Rom (Android 5.1.1)

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Öncelikle cihazını KingoRoot gibi bir programla root etmiş olmalısınız. Daha sonra ise TWRP veya Cwm gibi bir recovery programı yüklemelisiniz. Android Lollipop 5.1.1 ROM dosyasını (forum.xda-developers.com/devdb/project/dl/?id=12765) ve önerilen GAPSS dosyasını (forum.xda-developers.com/devdb/project/dl/?id=15051) buradan indirin.

Telefonunuzu kurtarma modunda açın. Cihazınızı kurtarma modunda açmak için Galaxy s3′ te ses yükseltme, home ve power tuşlarına aynı anda basmalı ve Samsung logosunu gördükten 3 saniye sonra tuşları bırakmalısınız. Sırasıyla wipe, advance wipe, dalvik cache, cache system, data tikleyerek swipe to wipe sürükleyin. Wipe complete yazısını görünce back butonuna dokunun. Geri tuşu ile Twrp ana ekranına gidin ve Install’ a dokunun. Rom dosyasını bularak swipe to confirm flash butonunu sağa tarafa sürükleyin. Yükleme uzun sürebilir, sonunda done yazısını görünce wipe cache/dalvik, swipe to wipe, back ,home adımlarını izleyerek tekrar Install’ e dokunarak external Sd’ den GAPSS paketini seçin ve swipe to confirm flash işlemini yapın. Done yazısını gördükten sonra reboot işlemi ile cihazı yeniden başlatın. Telefon biraz uzun sürse ve ısınsa da açılacak ve Android 5.1.1 sürümü yüklü olacaktır.

Galaxy S3 için Android 6.0 Romu Yayınlandı

Android işletim sistemleri arasında en çok tercih edlen Custom Rom olan CyanogenMod, Galaxy S3 için Android 6.0 Marshmallow tabanlı rom’ unu yayınlamış durumdadır. Açık kaynak kodlu bir işletim sistemi olduğundan, Android platformunda bir çok yazılımcı yeteneğini konuşturmakta ve Rom’lar ile birçok kullanıcıya hız ve kişiselleştirme sunmaktadır.

Rom Yüklerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Rom yüklerken şarjınızın yüzde 80’in üzerinde olmasına ve Rom’ un cihazınızla olan uyumuna dikkat edin. Aynı Rom’u sizinle aynı model cihaza kurmuş kişilerden görüş ve yardım alın.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir