Galaxy S5 ve iPhone 5S Benchmark Testi

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Galaxy S5 ile ilgili çok fazla şey söylüyor ve bekliyoruz. Peki Snapdragon 800AC versiyonu  ile gelecek olan Galaxy S5 gerçekten de dünyanın en hızlı mobil cihazı olabilecek mi? Hızlılığı genelde benchmark yazılımları ile ölçüyoruz. Bu yazılımlar işlemci, GPU, Ram, Rom gibi bileşenlerin genel bir kontrolünü yapmakta. Geçtiğimiz yıl Samsung başta olmak üzere bazı üreticilerin benchmark testlerinde “hile” yaptıkları açığa çıkmış ve firmalardan bu yönde bir açıklama gelmemişti. Her ne kadar sentetik yazılımlara güvenmesekte bu yazılımlar bizlere telefonların yapabilecekleri ile ilgili bilgi vermekte.

Bende telefonlara benchmark yapan biriyim. Bu konuda en çok Geekbench, Sunspider, Browsermark ve 3D Mark testlerine güvenmekteyim. Bunun yanında Quadrant, Antutu, enamark 2 gibi güncel herkes tarafından kullanılan ve benimsenmiş yazılımlar da var. Her platformda da çalışan yazılımlar ise güvenilirlik anlamında daha fazlasını sunmakta. Aşağıdaki video da iSenaCode sitesinin Galaxy S5 ve iPhone 5S’e PassMark Benchmark testini izleyebilirsiniz. Testte iPhone 5S’in 64 bit A7 işlemcisinin performansının, 2,5 GHz’de çalışan Snapdragon 800’ün en hızlı versiyonu MSM8974AC’den tam 2 kat fazla performans vermesini ise nasıl bir yorum yapacağınızı gerçekten çok merak ediyorum.

iPhone 5S Galaxy S5 Benchmark

İşte o benchmark testinin yapıldığı video

9l4-tlCshNI” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Yorumlarınızı bekliyoruz.

Kaynak: iSenaCode

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir