Rapor: Galaxy S5’te Metal Kasa Kullanımı Neredeyse Kesinleşti!

Andronova

Yılın son ayına girdiğimiz şu süreçte artık üst seviye bir akıllı telefon tanıtımı beklenmiyor. Üreticiler şu an itibariyle yılın ilk çeyreğinde ocak ve şubat ayında gerçekleşecek uluslararası etkinliklerde görücüye çıkaracakları cihazların hazırlıklarını son sürat sürdürüyor.  Söz konusu cihazlar arasında en fazla ilgi toplayan modellerden biri olan Galaxy S5 içinse neredeyse her gün yeni bir gelişmeyle karşılaşıyoruz. Gelişmeler bu defa Japonya kaynaklı.

Galaxy S5’te metal kasa kullanımı uzun süreden beri dillendirilen bir gelişme. Ocak ayında üretime başlaması beklenen cihazın hem metal hem de plastik versiyonun üretileceği de gelen bilgiler arasında.  Japon kaynaklı EMSOnes sitesinde yer alan haber ise metal kasa kullanımı iddiaları güçlü kılıyor. Siteye göre Samsung’un Galaxy S5’te kesinlik metal kasa kullanacak ve gerekli tedariki ise Tayvanlı üretici Catcher Technologies‘den sağlayacak. Söz konusu şirket aynı zamanda iPad tabletler için Apple’a kasa tedariki sağlıyor.

Catcher Technologies’nin bu ay içerisinde Galaxy S5 için 10 ila 30 milyon arasında metal kasa üreteceği bildiriliyor. Samsung tedarik noktasında oluşabilecek sorunların önüne geçmek için Çinli  BYD ve Tayvanlı Jo Teng şirketlerini ikincil tedarikçiler olarak güvence altına alınmıştır.

Metal gövdeli Galaxy S5 fikrini siz nasıl değerlendiriyorsunuz?

kaynak: AndroidAuthority

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir