Gmail hackleme bu kadar kolaymış!

Andronova
Andronova
3 Minimum Okuma

Google' da Gmail hesap çalma programı arayanların sayısı gün geçtikçe artmakta. Yazılıma ihtiyaç duymadan Gmail nasıl hacklenir ve Gmail hackleme programsız yapıldı.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Google Gmail‘ de tespit edilen bir açık ile Gmail kolay şekilde hacklendi. Gmail’ i hackleyen kişiye para ödülü verildi. Bu haber ile artık hesabım çalınamaz ya da hacklenemez diyenlere! Google Gmail dünyada en popüler e-posta servislerinden biri. Hem başarılı olduğundan hemde güvenirliğinden hemde Android platformu mecburiyetinden dolayı en çok tercih edilen servis. Tabi güvenirlik göreceli bir kavram.    

Kullanıcı e-posta hesaplarını çalmak için çok sayıda yöntem kullanılmakta ve çoğunun hiç bir işe yaramadığını belirtmek isteriz. Bu yöntemlerin genelinde fake yöntemler tercih edilmekte. Oltalama yöntemiyle kullanıcıyı kandırıp bilgilerini kendi eliyle yazarak gönderenlerin sayısı da çoktur.

Bu haberimiz gündeme düşen Gmail’ in bir açığını ele alıyor. Olayın başrolünde Pakistanlı bir genç var ve Gmail’ de önemli bir açık bularak çok sayıda hesaba erişebileceğini bizlere gösterdi.

Hesap güvenliğinde şunlara dikkat edilmesi önerilir:

  • Hayati önem taşıyan hesaplarınıza her cihazdan ve her internet ağından girilmemesi.
  • Kurtarma kodu, ek doğrulama aşamaları ve diğer seçenekler eklensin. (Yedek mail, telefon ile giriş ve uygulama yardımıyla iki aşamalı koruma)
  • Gelen bağlantıların açılması gerekiyorsa bağlantı kopyalanıp oturum açık olmayan bir tarayıcı üzerinden denensin. Gizli sekmeden de yapılabilir ve artı antivirüs yazılımların bankacılık tarayıcı sistemiyle açılabilir.
  • Korumasız cihazlarda kullanılmaması önerilir. 
  • Kişisel bilgilerinizin doğru olmasını öneririz. Çalınan hesabın geri alınmasında hesap açılırken kullanılan bilgilerin önemi büyük. Başvuru sırasında size bunlardan bir kaçı sorulabilir ve kimliğinizi doğrulamanız istenebilir.

Gmail hackleme bu kadar kolaymış!

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Gmail hackleme programı programsız

Uzun zamandır e-posta hesaplarında çıkan açıkların ufak veya büyük sorunlara neden olduğu zamanla görmekteyiz. Her ne kadar çoğunun üstü örtülse de söylenen iddiaların doğruluğu hep tartışılırdı ve deliller ön plana çıkardı. Fake giriş sayfaları, virüslü kodların mail ile gönderilerek hesaba erişim sağlanması, şifre deneme uygulamalarının az da olsa başarısı ve dahası…

Kısa süre önce Gmail’ de ilginç bir açık keşfedildi. Bulunan açık istenilen hesaba girmeye olanak tanıyor. Bu açığı bulan Pakistanlı Ahmed Mehtab. Tabi açığı bulduğundan dolayı Google tarafından ödüllendirildi. Bulunan açık Google’ nin aynı kullanıcıya ait olduğunu anladığı hesapları ortakmış gibi algılıyarak tüm hesapları birbirine bağlıyabiliyor.

Bazı kullanılan hesaplar zaman aşımı sebebiyle devre dışı kaldığında o kullanıcı adıyla Gmail hesabı açıp ve diğer bağlı olan hesaplara kolayca ulaşılabiliyor. Gmail açığı ile ilgili Ahmed Mehtab’ ın videosuna bakarak nasıl bir hackleme yöntemi bulduğuna bakabilirsiniz.

Tabi Gmail o açığı kapattığından gelen mail’ de kod yer almıyor. 🙂  İşte Gmail hackleme videosu…

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Gmail hackleme programsız 🙂

Çoğu kullanıcı bu haberi okuduktan sonra bu yöntemi denemeye çalıştığına şahit olduk. Açık kapatıldı ama fake yöntemlere bir yenisinin eklendiğini söyleyebiliriz. Olta taktiği dışında oluşturulan casus yazılımını winrar tarzı sıkıştırma programıyla sıkıştırarak kurbana mail yoluyla gönderilerek tüm verilere erişim sağlanmakta.

Hesap güvenliği için kullanılan şifreleri her cihazda kullanmamanızı ve kullanılan cihazların güvenliğinden emin olmanızı öneriyoruz. Alabiliyorsanız ücretli pro virüs programlarını tercih ediniz.

YouTube video


Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2020, 16:19

ETİKETLİ: ,
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak