Google Drive Android güncellemesi ne getirdi

media 6042

Google Drive, önemli bir yedekleme servisi. Özellikle cep telefonlarda yedek alma işleminde vazgeçilmezlerden. Google Drive güncelleme yayınlayarak bazı yenilikler getirdi.

teknik destek

Google Drive, sürekli olarak kullanıcılarına güncellemeler vermekte ve bu sayede birçok farklı işlemin yapılmasına imkan sağlamaktadır. Google Drive’ın yeni güncellemesi sayesinde, Drive üzerinden yapılacak yedeklemeler için tarih seçimine bir opsiyon getirilmiştir.

Android cihazlardaki telefonun bazı sorunlar yaşamasından sonra, içerisindeki verilerin silinmesi ve kaybolması sorunu ortaya çıkmıştır. Bu yüzden de yedekleme ihtiyacı, özellikle kişisel veri ve dosyalar için çok önemli bir hal almıştır.

Yeni özellik: Zamansız yedekleme

Google Drive, güncellemeden önce yedekleme esnasında cihazın kablosuz ağa bağlı kalmasını ve şarja takılmasını istiyordu. Bu durum da Google Drive kullanıcıları için pek de pratik bir hal almamaktaydı. Artık yenilenen ve güncellenen Google Drive sayesinde, kullanıcılar hiçbir şarta bağlı kalmadan ve istedikleri zamanlarda, manuel olarak yedekleme başlatabiliyorlar. Bu sayede kişisel verilerin ve dosyaların istenildiği zaman yedeklenmesine imkan sağlanmaktadır.

Android Q ve Android 9.1 sürümleri, Google Drive güncellemesinin en iyi şekilde uygulanacağı altyapılar olarak beklenmektedir.

Google Drive Android güncellemesi ne getirdi

Google Drive güncellemesini hangi cihazlar alabilecektir?

Google Drive elle yedekleme güncellemesinin, Pixel 2 model telefonlarında ve eski sürüm bütün Android sistemlerde kullanılacağı beklenmektedir. Bu sayede Android Marshmalow ve sonrasında piyasaya çıkan Android sürümlere sahip telefonlarda bu özelliğin kullanılmasına başlanacaktır. Google Drive uygulamasının en kısa sürede güncellenerek, elle yedekleme özelliğine geçişin tamamlanması gerekmektedir. Çünkü şahsi bilgilerin her zaman kayıtlı bir şekilde yedeklenmesi, çok önemli bir konudur.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın