Google Play Store güvenlik için uygulama doğrulamayı açma

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Android cep telefonu ve tabletlerde güvenlik için önemli bir adım uygulama doğrulamayı kullanma. Google Play Store güvenlik için uygulama doğrulamayı açma.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Cihazınıza yüklediğiniz oyun ve uygulamaları sadece Google Play Store’ den mi indiriyorsunuz. Peki resmi mağaza haricinde başka yerden bunu yapıyor musunuz? Yüklemelerinde güvenlik önemlerinden biri olan uygulama doğrulamayı açma adımlarına haberimizden ulaşabilirsiniz.

Google Play uygulama doğrulama nedir? Cep telefonu veya tabletinize Google Play Store’ den ve Google Play dışında alternatif mağazalardan veya her hangi bir site üzerinden yükleyeceğiniz APK dosyasının güvenli olup olmadığının tespiti için kullanmanızı tavsiye edeceğimiz önemli bir sistem.

Google Play Store güvenlik için uygulama doğrulamayı açma

Google Play Store güvenlik için uygulama doğrulamayı açma

Genelde Android cihazlar için Google Play, en güvenilir indirme mağazasıdır. Ama nadir de olsa virüslü uygulama çıkabiliyor. Ama yinede tercih edilöesi gereken en doğru tercih.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Google Play nedir? Google Play, Android işletim sistemine sahip cep telefonu ve tabletlere ücretli / ücretsiz oyun veya uygulama yüklemeyi sağlayan resmi mağazanın adı.

Google Play Store nedir? Android işletim sistemli cep telefonu ve tabletlere kolay yoldan oyun veya uygulama yüklemek için kullanılan uygulamanın adı.

Google’ nin uygulamaları doğrulama özelliği, cihazınızda olan etkinlikleri sürekli düzenli bir şekilde kontrol eder. Bu kontrol sayesinde güvenlik yönünde zarar verecek olası tehditleri engelleyerek, bu konuda size bilgi verir.

Eğer cihazda bir kişiden fazla kullanıcı ekliyse, sadece cihaz sahibi bu özelliği açar veya kapatır. Bu özelliği aşağıda yer verdiğimiz şekilde inceleyerek cihazınızdan yapabilirsiniz.

Google Play uygulama doğrulama için açma ve kapatma ayarları

Bu özelliğin bulunduğu bölüm cihazdan cihaza değişebilir. Google Ayarlarına giriş yapınız. Bu bölüme cihaz ayarlarından ulaşabilirsiniz.

Simgesi olan seçenekten uygulama bölümüne ulaşınız. Google Ayarları / Google / Güvenlik seçeneğine dokununuz. Açılan bölümde yer alan “Uygulamaları doğrula” seçeneğinin altında bulunan “Cihazı güvenlik tehditlerine karşı tarayın” seçeneğini aktif ediniz.

İlgili seçeneği açtıysanız, artık cihazınız düzenli olarak uygulama etkinliklerini kontrol edecek. Olası zararlarda cihazınızı koruyacak. Her hangi bir durumda önerdiğimiz hattı arayabilirsiniz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak