Güney Kore Medyasına Göre LG G3 Hazırlıkları Başladı!

blank

Satışa sunulduktan sonraki 3 aylık dilimde 2.3 milyon sattığı bildirilen LG G2‘ye ait resmi satış rakamları açıkçası hayal kırıklığı yaratmadı değil. Fiyat/performans noktasında yıla damgasını vuran modellerin başında gelen LG G2 özellikle yılın ikinci yarısında tüketicilere sunulan üst seviye akıllı telefonlar arasında yapılan anketlerle en iyi telefon olma başarısını defalarca gösterdi.

teknik destek

Halihazırda mobil dünyasında oldukça popüler olan telefonda fiziksel butonların arka bölüme konumlandırılması farklı bir tasarım anlayışının önünü açarken, cihaz özellikle ince ekran çerçevesi, Snapdragon 800 işlemci, 3.000mAh kapasiteli pil ve sahip olduğu yazılımsal özelliklerle dikkat çekmişti.

Güney Koreli üretici bir hayli popüler olan telefonun mini modeli için bir yandan hazırlıklarını sürdürüyor ve söz konusu model geçtiğimiz günlerde Bnechmark testinde ortaya çıkmıştı. Güney Kore medyasında yer alan haberler ise LG’nin G3 çalışmalarına başladığını şimdiden bildiriyor. G serisi LG’nin üst seviye telefonlara yer verdiği kategori ve ilerleyen dönemler sersiye yeni telefonların dahil edilmesi zaten beklenen bir gelişme. Yılın ilk yarısında phablet kategorisinde Optimus G Pro‘nun devam modeli seriye dahil edilebilir fakat yılın ikinci yarısında ağustos döneminde LG’nin bir numaralı modeli LG G3’ün yine dikkat çeken modellerden biri olacağını şimdiden kestirebiliriz.

Güney Kore medyasının LG Electronics’in sanayi konferanslarına katılan üst seviye katılımcılarından aldığı bilgilere dayandırarak sunduğu habere göre LG G3, Galaxy S5‘in en önemli rakiplerinden biri olacak. Telefonda yer bulacak ekran için 2K (2560x1440p) çözünürlük dillendiriliyor. Önümüzdeki yılın ikinci yarısına kadar söz konusu ekranın amiral gemisi modellerde standart haline gelmesi bekleniyor. LG Display, G2 modelinde oldukça parlak ve eksin görüntüler sunmanın yanı sıra GRAM (Grafik RAM) olarak adlandırılan yeni bir teknolojiye yer vermiş ve bu yenilik mevcut panellere nazaran %10 oranında daha az pil tüketimi sağlamıştı. LG’nin yine ekran konusunda kullanıcıları etkilemesi bekleniyor.

LG G3’te ayrıca 16MP çözünürlüklü optik görüntü sabitleme teknolojisine sahip bir kamera yer bulacak. İşlemci tarafında ise LG bünyesinde geliştirilen Octa-Çekirdekli Odin işlemci kullanılacak. İşlemcinin detayları henüz bilinmese de, Odin beraberinde Mali-T760 (16 çekirdeğe kadar ölçekleme, 600MHz frekans hızı) grafik işlemcisini getirecek.

kaynak: androidsas, rbmen.blogspot.in

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!