Halkbank 528 TL dosya masrafını iade ediyor mesajı

Andronova
3 Minimum Okuma

Halkbank şimdiye kadar sizden almış olduğu 528 TL dosya masrafını iade etmektedir, iadeniz için giriş yapın halkbank-paraf-mobiliade.com/tr B002 dikkat dolandırıcılık mesajı. HALKBNK A.S sahte SMS mesajı.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Yine bir dolandırıcılık mesajı ile sizlerle beraberiz. 🙂 Bu şeref yoksunu insanlar galiba iyi vurgun vurduğundan devamını çekiyorlar. Son yılların en popüler dolandırıcılık taktiklerinden biri SMS ile dolandırma. Tabi sadece bu yöntemin dışında çok sayıda yöntemler var. Telefonla arayarak kampanyadan … kazandınız. Sağlık sigorta süreniz doldu ya da doluyor tekrar yenilemek ister misiniz. Veya yenilemezseniz … cezası var. Bir başka yöntemde Samsung Galax .. kazandınız. Yani yaz yaz bitmiyor. Bunlarında kökü bitmiyor.

Gelelim konumuza evet Halkbankası adına sahte atılan SMS mesajlarında gönderici kısmında “Halkbnka.s” yazması çoğu kullanıcıyı inandırabiliyor. Bu yöntemler artık ele ayağa düştü. Bundan dolayı gönderen yerde ne yazdığı önemli değil. Bu gibi durumlarda siz bankanızın resmi müşteri hizmetleri telefon numarasını aramanız gerekir. Tabi Halkbankasında hesabınız varsa. Atıyorlar mesajı tutarsa! Varsa hesabı yerse! 

Halkbank dosya masrafını iade ediyor mu? Dosya masrafı iadesi dolandırıcıların işi mi?

Halkbank 528 TL dosya masrafı dolandırıcılığı

Gelen mesaj içeriğinde giriş yapmanızı istediği web sitesi sahte Halkbank sayfası. Birebir Halkbankasının resmi sitesini kopyalayıp üzerinde oynayarak Halkbank adı geçen bir domain ile dolandırıcılığa başlıyorlar. Neydi bu web sitesi adı “halkbank-paraf-mobiliade.com/tr” bu siteye girdiğinizde sanki gerçek Halkbank sitesine girmişsiniz izlenimi veriyor. Bizde bir test edelim dedik. Bu seferki diğerleri gibi amatörce yapılmamış. Giriş yaptığınızda size 05**** SMS atıklarını gelen mesaj’ ta yer alan “SMS şifresinizi girin” şeklinde talepte bulunuyorlar. 

Yukarıdaki durum nedir? Kısaca siz banka müşteri numaranızı ve parolanızı girdiğinizde girş tuşuna basarak onlara bu bilgileri gönderiyorsunuz. Sonrasında onlarda bu bilgilerle resmi Halkbank sitesinden online işlemlerden hesabınıza giriş yapıp bankadan size gelen kodu sizden alıp hesabınıza ulaşıyorlar. www.andronova.net

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Halkbank 528 TL dosya masrafını iade ediyor mesajı

Halkbank-paraf-mobiliade.com/tr

Sizede bu şekilde bir SMS geldi ise dikkat ediniz. Biz sizin adınıza sayfayı test ettik. Bazı linkler bazen direk virüslü olabiliyor. Bundan dolayı tıklamamanızı ve açmamanızı öneririz. Yukarıdakine benzer çok sayıda alan adı ile mesajlar gelmeye devam edecektir. Şikayet etmek isteyenler bu egm.gov.tr/sayfalar/ihbar.aspx adresten yapabilirler. Aynı zamanda adliyeye giderek savcılık kanalıyla da şikayetlerini iletebilirler.

Halkbank 528 TL dosya masrafı dolandırıcılığıHalkbank 528 TL dosya masrafını iadeHalkbank dosya masrafı iadesi

Halkbankası’ nın resmi Twitter hesabından gelen mesaj. Bizde kendilerine konunun takipcisi olmalarından dolayı teşekkür ediyoruz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

halkbank mesajıtwitter mesajı


Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2018, 01:20

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir