Halkbank uygulamayı Playstore indiren 150 TL hediye

blank

08505578950 Halkbank yeni uygulama bahar sürprizleri şimdi uygulamayı Playstore' den indiren tüm müşterilerimize 150 TL hediye mesajı doğru mu dolandırıcılık SMS mi? Virüs mü?

teknik destek

Yine bir dolandırıcılık SMS’ i ile karşı karşıyayız. Sahte Halkbank kampanya mesajı ve bu sefer sahte bir uygulama ile işi iyice ilerletmişler. Fake uygulamayı Google Play’ a dahi onaylatmışlar dikkat!

08505578950 telefon numarasından telefonunuza bu şekilde bir mesaj geldi mi? “Halkbank’ dan yeni uygulama bahar surprizleri şimdi uygulamayı Playstore’ den indiren tüm müşterilerimize 150 TL hediye mesajı doğru mu dolandırıcılık SMS mi” 

Gönderilen numara daha çok çağrı merkezlerinde kullanılan hatta bazıları ücretsiz aldıkları 0850′ li numara. Numarayı kimlik ekran görüntüsü kullanılarak geçici olarak alınabiliyor. Daha sonra gönderilen evraklar doldurulup kargoyla lisans alan Telekom şirketine gönderilerek onaylanıyor. Yani işlem çok zor değil. Her hangi biri bireysel olarak bu numaralardan alabilir.

Halkbank 150 TL hediye mesajı

Bahar Sürprizleri uygulamasına dikkat. Android cep telefonları için yapılmış uygulama aynı zamanda iPhone kullanıcılarına da gitmiş. Yani yarım yamalak bir iş olmuş. Bu tarz işler ya fake adreslerle dolandırıcılık yapılmak için çıkarılır ya da virüs bulaştırarak verileri çalarak banka bilgilerine ulaşmada kullanılabilir.

Halkbank uygulamayı Playstore indiren 150 TL hediyeHalkbank 150 TL hediye mesajıHalkbank bahar sürprizleri

Gelen SMS’ deki URL adresini incelediğimizde link kısaltılmış web adresi var. Uzantı şu şekilde https:// tiny.ie/ halkbankbahar tıklandığında Google Play Store‘ den “Bahar Sürprizleri” uygulamasına gidiyor. Google nasıl oluyorda hala uyanamadı.


Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2018, 03:15

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!