Hindistan OnePlus One’ın CyanogenMod Satışı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Hindistan OnePlus One’ın CyanogenMod Satışı

Andronova

Geçtiğimiz günlerde Android ROM geliştiricisi Cyanogen ile anlaşan telefon üreticisi Micromax, kendi YU modeli telefonlarında CyanogenMod’u tek kullanabilecek firma olduktan sonra, OnePlus One’ın Hindistan’da satışını yasaklatmıştı. Bunun ardından devam eden ve yeni açılan davaların yaşandığı şu sıralar, Mahkeme’den OnePlus lehine karar geldi.

Mahkemenin kararına göre OnePlus One, CyanogenMod yüklü olarak Hİndistanda satışına devam edebilecek. Hakim karara gerekçe olarak Micromax’ın giriş seviyesine hitap etmesini, bunun yanında OnePlus One’ın ise üst seviye pazara hitap ettiğini söyledi.

Bir sonraki duruşma tarihini 7 Ocak 2015 tarihine alan Mahkeme, bu hareketiyle OnePlus için bir kapı açmış oluyor. Şimdilik OnePlus One’ın satışına izin verilse de, sonrası için yasağın devam edip etmeyeceği hususunda henüz kesinleşmiş bir karar yok.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.