HTC One M8 mini Onaylandı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Geçtiğimiz yıl ki amiral gemisi modeli One’ın küçük ekranlı modeli One mini ve büyük ekranlı seçeneği One Max’i tanıtan HTC’nin 2014 yılında M8 için de benzer bir planlama içerisinde olduğu tahmin ediliyordu. Yılın ikinci yarısında tanıtılması beklenen HTC One M8 Max modeline ilişkin henüz gelişmeler ortaya çıkmadı, ancak M8 mini için ilk detaylar aylar öncesinde ortaya çıkmıştı.

teknik destek

Ocak ayında ilk ipuçları Evleaks tarafından yayınlanan M8 mini bu defa İsveçli taşıyıcı Telia’nın HD ses desteğine sahip cihazlar listesinde ortaya çıktı. Bu gelişme telefonun resmi olarak onaylandığını gösteriyor. HD ses desteğine sahip cihazlar listesinde beliren M8 mini’nin teknik özelliklerine ilişkin hiçbir detay henüz bilinmiyor. Android 4.4.2 KitKat, Sense 6.0 kullanıcı arayüzü ve metal kasa şu an bildiğimiz tek özellikler.

One mini’de teknik özellikleri önemli ölçüde kesintiye uğratan HTC’nin M8 mini’de de benzer özelliklere sahip bir cihaz oluşturması bekleniyor. 4.5-inç boyutunda HD çözünürlüklü ekrana sahip olmasını beklediğimiz telefonda güç birimini muhtemelen Qualcomm cephesinde Snapdragon 400 işlemcisi oluşturacak. Ultrapiksel kamera deneyimini One mini’ye taşıyan HTC’nin arka bölümde yer verdiği çift kamera sistemini bir kez daha mini modele taşıması bekleniyor.

RAM tarafında bu defa bir artış söz konusu olabilir. Galaxy S4 mini’de olduğu gibi 1.5GB RAM M8 mini’de yer alabilir. 8GB depolama, microSD kart desteği ve en az 2.000mAh kapasiteli pil M8 mini’ye ilişkin sayabileceğimiz diğer özellikler. M8 mini’nin yaz döneminde tanıtılması bekleniyor.

kaynak: unwiredview

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın