HTC One M8 Prime ilk Defa Görüntülendi

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Evleaks, HTC One M8 Prime modeline ilişkin bilgiler aktarmaya devam ediyor. Popüler bilgi kaynağı kısa süre önce One M8 Prime’ın suya ve toza karşı dayanıklı bir şekilde tasarlanacağını, ayrıca üst sınıf akıllı telefonda alüminyum ve sıvı silikondan karışımından yapılmış yeni bir malzeme kullanılacağı bilgisini vermişti. One M8 Prime cephesinden yayınlanan yeni sızıntıda ise telefona her açıdan bakmamız sağlanıyor.

Ön tasarımı Desire 816’yı anımsatan akıllı telefonda BoomSound hoparlör kullanımı sürdürülecek. Herhangi bir kapasitif butonun yer almadığı M8 Prime’da tıpkı One M8’de olduğu gibi ekran üzerine yerleştirilen sanal butonlar kullanılacak. Telefonun ön bölümünde ayrıca ön kamera dikkatimizi çekiyor. Ön kameranın 5MP çözünürlükte olması bekleniyor.

Arka bölüm ise M8 tasarımdan izler sunuyor. Dikkatimizi çeken ilk detay ise turuncu bir halka içerisine yerleştirilen büyük bir kamera sensörü oluyor. Hemen üstünde ikinci bir kamera, yan kısımda ise çift LED flaş yer alıyor.

One M8 Prime’da yer alan kamera sensöründen anlaşıldığı kadarıyla HTC daha yüksek çözünürlüklü Ultrapiksel sensöre geçiş yapacak. Eğer HTC yeni telefonunda kamera çözünürlüğünü artırırsa, özellikle düşük ışıklı ortamlarda mobil kamera çözümlerinde yeni bir standardın kapılarını aralayacak demektir. HTC One’da kullanılan Ultrapiksel sensör özellikle düşük çözünürlük nedeniyle bir hayli eleştirildi. Hatta HTC söz konusu çözünürlük seviyesini M8’e getirerek (ikinci kameraya rağmen) eleştirilen hedefinde olmaya devam etti.

5.5-inç büyüklüğünde 2K çözünürlüklü Super LCD ekranla donatılacak One M8 Prime’ın güç birimin Qualcomm cephesinden dört çekirdekli Snapdragon 805 işlemcisi oluşturacak. Telefonda RAM miktarının ise 3GB olması bekleniyor. 16GB depolama, microSD kart desteği, Android 4.4.2 ve Sense 6.5’in telefonda yer alması muhtemel diğer özellikler olması bekleniyor.

HTC-One-M8-Prime-360-degree-view-evleaks

kaynak: androidbeat

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir